Zəfər Günü və Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə İnstitutun iki əməkdaşı mükafatlandırılıb
Noyabrın 7-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Rəyasət Heyətinin Humanitar və İctimai Elmlər bölmələrinin, həmçinin AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının Zəfər Günü və Dövlət Bayrağı Gününə həsr edilmiş birgə tədbiri keçirilib. Tədbirdə Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının sədri Leyla Məmmədova da olmaqla, AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarının həmkarlar komitələrinin və qadın şuralarının sədrləri iştirak ediblər.
Tədbir Vətən müharibəsində qazanılmış Qələbənin 3 illiyi və Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə sözügedən təşkilatların II Qarabağ müharibəsində iştirak etmiş qazi və müharibə iştirakçıları olan əməkdaşlarını təbrik etmək və mükafatlandırmaq məqsədilə təşkil edilib.
Tədbirdə Vətənimizin azadlığı və suverenliyi uğrunda II Qarabağ savaşında iştirak etmiş İnstitutun iki qazi əməkdaşı – İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin təlimçisi Əmrah Rəhimli və İT şöbəsinin proqramçısı Anar Qocayev İnstitutun Həmkarlar Təşkilatı tərəfindən mükafatlandırılıb.
Sonda AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli tədbirdə iştirak edən Vətən müharibəsinin bütün iştirakçılarını Böyük Qələbə Bayramı münasibətilə təbrik edib və birgə xatirə fotoşəkli çəkilib.

Two employees of the Institute were awarded on the occasion of Victory Day and State Flag Day
On November 7, a joint event dedicated to Victory Day and State Flag Day was held by the Departments of Humanitarian and Social Sciences of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS), together with the Trade Union of the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS). The event was attended by the chairman of the Trade Union Organization of the Institute of Law and Human Rights Leila Mammadova, the chairmen of the trade union committees and women’s councils of scientific institutions and organizations of the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS).
The event was organized on the occasion of the 3rd anniversary of the Victory in the 44-day Patriotic War (Karabakh War II) and the State Flag Day in order to congratulate and reward the employees of the mentioned organizations, who are contemporaneously also the veterans and war participants of the Patriotic War.
Two veteran employees of the Institute, who participated in Karabakh War II for the freedom and sovereignty of our Motherland – the trainer of the Human Rights Training and Expertise Department Amrah Rahimli, and the programmer of the IT Department Anar Gojayev were awarded by the Trade Union Organization of the Institute at the event.
At the end, the President of the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS), academician Isa Habibbayli congratulated all participants of the Patriotic War on the Great Victory Day, and a commemorative group photograph was taken on that occasion.