Zəfər Günü və Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə İnstitutun iki əməkdaşı mükafatlandırılıb
Noyabrın 7-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Rəyasət Heyətinin Humanitar və İctimai Elmlər bölmələrinin, həmçinin AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının Zəfər Günü və Dövlət Bayrağı Gününə həsr edilmiş birgə tədbiri keçirilib. Tədbirdə Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının sədri Leyla Məmmədova da olmaqla, AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarının həmkarlar komitələrinin və qadın şuralarının sədrləri iştirak ediblər.
Tədbir Vətən müharibəsində qazanılmış Qələbənin 3 illiyi və Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə sözügedən təşkilatların II Qarabağ müharibəsində iştirak etmiş qazi və müharibə iştirakçıları olan əməkdaşlarını təbrik etmək və mükafatlandırmaq məqsədilə təşkil edilib.
Tədbirdə Vətənimizin azadlığı və suverenliyi uğrunda II Qarabağ savaşında iştirak etmiş İnstitutun iki qazi əməkdaşı – İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin təlimçisi Əmrah Rəhimli və İT şöbəsinin proqramçısı Anar Qocayev İnstitutun Həmkarlar Təşkilatı tərəfindən mükafatlandırılıb.
Sonda AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli tədbirdə iştirak edən Vətən müharibəsinin bütün iştirakçılarını Böyük Qələbə Bayramı münasibətilə təbrik edib və birgə xatirə fotoşəkli çəkilib.

По случаю Дня Победы и Дня государственного флага награждены двое сотрудников Института
7 ноября состоялось совместное мероприятие Отделений гуманитарных и общественных наук Президиума Национальной академии наук Азербайджана (НАНА) и Свободного профсоюза НАНА, посвященное Дню Победы и Дню Государственного флага. В мероприятии приняли участие председатель профсоюзной организации Института права и прав человека Лейла Мамедова, а также председатели профкомов и женсоветов научных учреждений и организаций НАНА.
Мероприятие было организовано по случаю третьей годовщины Победы и Дня Государственного флага с целью поздравления и награждения ветеранов II Карабахской войны.
На мероприятии профсоюзная организация Института наградила двух ветеранов — сотрудников Института, тренера Отдела тренинга и экспертизы по правам человека Амраха Рагимли и программиста Отдела информационных технологий Анара Годжаева, участвовавших во II Карабахской войне за свободу и суверенитет нашей Родины.
В заключение президент НАНА, академик Иса Габиббейли, поздравил всех, присутствующих на мероприятии участников Отечественной войны, с Днем Великой Победы. По окончанию мероприятия было сделано совместное памятное фото.