Xəzər Rayon İcra Hakimiyyətinin əməkdaşları üçün təlim keçirilib
Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu aprelin 26-da Xəzər Rayon İcra Hakimiyyətinin əməkdaşları üçün Vətəndaşların müraciətlərinə baxılması”, Korrupsiya, rüşvət və etik davranış” və “Sosial mediada məsuliyyət” mövzularında təlim keçirib.
Tədbir iştirakçılarını salamlayan Xəzər Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının müavini Əfsar Mirzəliyev İnstitutun təlimlər keçirmək təşəbbüsünü dəstəklədiyini, həmçinin bu təlimlər sayəsində gələcəkdə icra hakimiyyətlərində sürətli və nöqsansız fəaliyyətə nail olunacağına inandığını bildirib.
İnstitutun İdarə Heyətinin sədr müavini Vəfaddin İbayev çıxışında İnstitutun fəaliyyət istiqamətləri barədə ümumi məlumat verib, eyni zamanda qarşıda duran hədəflərdən bəhs edib.
İnstitutun İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri, təlimçi Vüsalə Muradxanlı, həmçinin şöbənin əməkdaşlarından təlimçi-ekspertlər Heydər Həsən oğlu Əliyev və Ülvi Abbasov təqdimatla çıxış ediblər.
Təlimdə vətəndaşların müraciətlərinə baxılması, ayrı-seçkiliyə və süründürməçiliyə yol verilməməsi, şəffaflığın təmin edilməsi, dövlət qulluğu və korrupsiya, korrupsiya ilə əlaqədar yerli və beynəlxalq qanunvericiliyin müqayisəli təhlili, habelə dövlət idarəçiliyinin səmərəliliyinə informasiya təminatının təsiri və digər mövzulara toxunulub.
Sonda təqdim edilən mövzular ətrafında müzakirələr aparılıb və təlimin qiymətləndirilməsi keçirilib. 27 nəfər təlim iştirakçısına sertifikatlar təqdim olunub.

Training session was held for employees of the Executive Power of the Khazar district
On April 26, the Institute of Law and Human Rights conducted a training for employees of the Khazar district Executive Power on the topics of “Consideration of citizens' appeals”, “Corruption, bribery and ethical behavior” and “Responsibility in social networks”.
Welcoming the participants of the event, the deputy head of the Khazar district Executive Power, Afsar Mirzaliyev, noted that he supports the Institute's initiative to hold trainings, and also believes that by virtue of these trainings, effective and flawless functioning of the executive powers will be achieved in the future.
Then Deputy Chairman of the Board, Vafaddin Ibayev provided the training participants with general information on the activities of the Institute and talked about the upcoming goals of the Institute.
Head of the Human Rights Training and Expertise Department of the Institute, Vusala Muradkhanli, as well as trainer-experts Heydar Hasan oglu Aliyev and Ulvi Abbasov, employees of the mentioned department delivered a presentation.
Consideration of citizens' appeals, non-discrimination and procrastination, ensuring transparency, civil service and corruption, comparative analysis of local and international legislation related to corruption, as well as the impact of information provision on the efficiency of public administration and other topics were touched upon in the training.
At the end, discussions were held on the proposed topics and an assessment of the training was conducted. Certificates were presented to 27 training participants.