Xəzər Rayon İcra Hakimiyyətinin əməkdaşları üçün təlim keçirilib
Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu aprelin 26-da Xəzər Rayon İcra Hakimiyyətinin əməkdaşları üçün Vətəndaşların müraciətlərinə baxılması”, Korrupsiya, rüşvət və etik davranış” və “Sosial mediada məsuliyyət” mövzularında təlim keçirib.
Tədbir iştirakçılarını salamlayan Xəzər Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının müavini Əfsar Mirzəliyev İnstitutun təlimlər keçirmək təşəbbüsünü dəstəklədiyini, həmçinin bu təlimlər sayəsində gələcəkdə icra hakimiyyətlərində sürətli və nöqsansız fəaliyyətə nail olunacağına inandığını bildirib.
İnstitutun İdarə Heyətinin sədr müavini Vəfaddin İbayev çıxışında İnstitutun fəaliyyət istiqamətləri barədə ümumi məlumat verib, eyni zamanda qarşıda duran hədəflərdən bəhs edib.
İnstitutun İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri, təlimçi Vüsalə Muradxanlı, həmçinin şöbənin əməkdaşlarından təlimçi-ekspertlər Heydər Həsən oğlu Əliyev və Ülvi Abbasov təqdimatla çıxış ediblər.
Təlimdə vətəndaşların müraciətlərinə baxılması, ayrı-seçkiliyə və süründürməçiliyə yol verilməməsi, şəffaflığın təmin edilməsi, dövlət qulluğu və korrupsiya, korrupsiya ilə əlaqədar yerli və beynəlxalq qanunvericiliyin müqayisəli təhlili, habelə dövlət idarəçiliyinin səmərəliliyinə informasiya təminatının təsiri və digər mövzulara toxunulub.
Sonda təqdim edilən mövzular ətrafında müzakirələr aparılıb və təlimin qiymətləndirilməsi keçirilib. 27 nəfər təlim iştirakçısına sertifikatlar təqdim olunub.

Проведен тренинг для сотрудников исполнительной власти Хазарского района
26 апреля Институтом права и прав человека был проведен тренинг для сотрудников исполнительной власти Хазарского района на темы «Рассмотрение обращений граждан», «Коррупция, взяточничество и этичное поведение» и «Ответственность в социальных медиа».
Приветствуя участников мероприятия, заместитель главы исполнительной власти Хазарского района Афсар Мирзалиев отметил, что поддерживает инициативу института по проведению тренингов, а также считает, что благодаря этим тренингам в будущем будет обеспечено быстрое и безупречное функционирование органов исполнительной власти.
Заместитель председателя правления Института Вафаддин Ибаев в своем выступлении предоставил общую информацию о направлениях деятельности, а также  о предстоящих  планах  Института.
С презентацией выступили заведующая Отделом тренинга и экспертизы по правам человека Института, тренер Вюсаля Мурадханлы, а также сотрудники этого отдела тренеры-эксперты Гейдар Гасан оглу Алиев и Ульви Аббасов.
На тренинге были затронуты такие темы, как рассмотрения обращений граждан, предотвращение дискриминации и затягивание сроков рассмотрения дел, обеспечение прозрачности, государственная служба и коррупция, сравнительный анализ местного и международного антикоррупционного законодательства, а также влияние обеспечения информации на эффективность государственного управления и другие темы.
По окончании были проведены дискуссии по обсуждаемым темам, дана оценка тренингу.  27 участникам тренинга были вручены сертификаты.