İnstitutun İdarə Heyətinin sədri ATƏT-in Vyana ofisində görüş keçirmişdir
20 oktyabr 2022-ci il tarixdə Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə Avropa Təhlükəsizlik və Əməkdaşlıq Təşkilatının Vyana ofisində İnsan Alveri üzrə Xüsusi nümayəndənin ofisinin əməkdaşı cənab Evan Karr ilə görüşmüşdür.
Məhəmməd Quluzadə ATƏT-in nümayəndəsinə İnstitutun yeni fəaliyyəti və gələcək planları haqqında ətraflı məlumat vermişdir. Cənab Karr öz növbəsində insan alveri ilə mübarizə sahəsində ATƏT-in ən son fəaliyyətləri və tədqiqatları haqqında məlumat vermişdir. Xüsusilə hakimlər üçün insan alverinə dair təlim modulunun hazırlanması, hüquq mühafizə orqanları üçün bu sahədə bacarıqların artırılması üzrə tədbirlərin keçirilməsi, millət vəkilləri üçün insan alverinin qanunvericilik standartlarına dair vəsaitin hazırlanması, uşaqların dilənçiliyə cəlb edilməsi üzrə sorğunun keçirilməsi və ATƏT-in digər ən yeni fəaliyyətləri barədə ətraflı məlumat verilmişdir.
İnstitut və İnsan Alveri üzrə Xüsusi nümayəndənin ofisi arasında aşağıdakı birgə fəaliyyətlərin həyata keçirilməsinə dair razılıq əldə edilmişdir: ATƏT-in eksperti tərəfindən İnstitut əməkdaşları üçün insan alveri sahəsində tədqiqatların aparılması üsullarına dair vebinarın keçirilməsi, İnstitut tərəfindən ATƏT-in hakimlər üçün hazırladığı insan alverinə dair təlim modulununAzərbaycan dilinə tərcümə edilməsi və İnstitut əməkdaşları tərəfindən ATƏT-in İnsan Alveri üzrə Xüsusi nümayəndəsinin ofisinin əməkdaşları üçün bu sahədə ölkədə mövcud olan resurslar və mənbələr barədə təqdimatın keçirilməsi.
Sonda İnstitutun kitabxanası üçün ATƏT-in son nəşrləri hədiyyə edilmiş və xatirə fotosu çəkilmişdir.

The Institute's chairman of the Board held a meeting in the OSCE Office in Vienna
On October 20, 2022, the Chairman of the Board of the Institute of Law and Human Rights, Mahammad Guluzade met with Mr. Evan Carr, an employee of the OSCE Special Representative for Combating Trafficking in Human Beings at the Vienna Office.
Mahammad Guluzade gave detailed information to the OSCE representative about the Institute's new activities and future plans. Mr. Carr, in turn, reported on the latest activities and researches of the OSCE in the field of combating human trafficking. He also provided extensive information about the preparation of a training module on human trafficking for judges, capacity-building activities for law enforcement authorities in this area, preparation of handbook for parliamentarians on the legislative standards of human trafficking, conducting a survey on the coercion of children into begging and other latest activities of the OSCE.
An agreement was reached between the Institute and the Office of the Special Representative related with the implementation of the following joint activities: holding a webinar by an OSCE expert on the methods of conducting research in the field of human trafficking for the Institute's staff; translation into Azerbaijani language of the training module on human trafficking prepared by the OSCE for judges and presentation of the resources and sources available in the country in this field for the employees of the OSCE Office Special Representative for Combating Trafficking in Human Beings by the employees of the Institute.
At the end, the latest editions of OSCE were presented to the library of the Institute and a photo for memory was taken .