İnstitutun Beynəlxalq əlaqələri genişlənir.Ukrayna Ali Radasının qanunvericilik İnstitutu ilə müqavilə
AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu ilə Ukrayna Ali Radasının Qanunvericilik İnstitutu arasında cari il üzrə əməkdaşlıq müqaviləsi bağlanılmışdır.
Hüquq və İnsan Haqları İnstitunun direktoru, hüquq üzrə elmlər doktoru, Milli Məclisin deputati Aytən xanım Mustafazadə və Ukrayna Ali Radasının Qanunvericilik İnstitutunun direktoru akademik Aleksandr Kopılenko birgə razılıq əsasında qərara gəldilər ki, hüquqi və digər informasiya mübadiləsi, tədris proqramlarının, qanunvericilik təşəbbüslərin xarici ekspertizası, qanunvericiliyin tətbiqi təcrübəsinin və məzmun məsələləri üzrə tərəflərin məsləhətləşmələr keçirilməsi; birgə elmi tədqiqatların aparılması; milli elmi jurnallarda (tərəflərin dövri nəşrləri daxil olmaqla) məqalələrin və birgə tədqiqatların nəticələrinin dərc edilməsi; Azərbaycanda, eləcə də digər ölkələrdə birgə elmi əsərlərin nəşr edilməsi; qarşılıqlı maraq doğuran sahələrdə birgə elmi konfransların, simpoziumların və məsləhət fəaliyyətinin təşkili üzrə əməkdaşlıq həyata keçirsinlər.

The institute expands its international relations.contract with the institute of legislation of the Verkhovna Rada of Ukraine.
During the current year, a cooperation agreement was signed between the Institute of Law and Human Rights of the National Academy of Sciences of Azerbaijan and the Institute of Legislation of the Verkhovna Rada of Ukraine.
Director of the Institute of Law and Human Rights, Doctor of Law, deputy of the Milli Mejlis Ayten Mustafazadeh and director of the Institute of Legislation of the Verkhovna Rada of Ukraine, academician Alexander Kopylenko came to a joint decision that on the basis of the signed agreement, will be implemented exchange of information in the field of law and other spheres, foreign experience of legislative initiatives; Joint scientific research; Publication of articles and results of joint research in national scientific journals (including periodicals); Publication of scientific works in Azerbaijan and other countries; Joint scientific conferences in areas of mutual interest, cooperation in the organization of seminars and consultations for the implementation of activities.