İnstitutun rəhbəri elmi-praktik konfransda iştirak edib
03 may 2023-cü il tarixində İnstitutun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatının təşkilatçılığı ilə Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş “Ümummilli Lider Heydər Əliyev və müstəqil Azərbaycanda insan hüquqlarının inkişafı” mövzusunda elmi-praktik konfransda iştirak edib.
Konfransda dərin hörmətlə yad edilən Ulu Öndərin Azərbaycanda insan hüquqlarının inkişafı və təmin olunması istiqamətində möhtəşəm fəaliyyətindən bəhs edilmiş, müstəqil məhkəmədənkənar hüquq-müdafiə mexanizmi olan Ombudsman təsisatının əsasının qoyulmasında onun müstəsna rolu qeyd olunmuşdur. Tədbir iştirakçıları Ümummilli Lider Heydər Əliyev tərəfindən yaradılan ictimai-siyasi sabitlik, sosial-iqtisadi və mədəni-humanitar sahələrin inkişafı, milli dövlətçiliyimizin möhkəmlənməsi, insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi istiqamətində aparılmış mütərəqqi islahatlar nəticəsində ölkəmizin çoxsaylı uğurlara imza atdığını vurğulamışlar.

The head of the Institute took part in the scientific and practical conference
On May 3, 2023, the Office of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan held scientific-practical conference on topic “National leader Heydar Aliyev and the development of human rights in independent Azerbaijan”, dedicated to the 100th anniversary of the birth of great leader Heydar Aliyev. The Chairman of the Board of the Institute, Mahammad Guluzade took part in this event.
The participants expressed a deep respect for the memory of the Great Leader and discussed his efforts in the direction of development and ensuring human rights in Azerbaijan and also his exceptional role in creating the foundations of the independent mechanism of extrajudicial legal protection - Ombudsman institution. The participants of the event emphasized that our country has achieved success because of progressive reforms carried out by national leader Heydar Aliyev in the direction of socio-political stability, development of the socio-economic, cultural and humanitarian sphere, strengthening our national statehood, protecting human rights and freedoms.