İnstitutun rəhbəri elmi-praktik konfransda iştirak edib
03 may 2023-cü il tarixində İnstitutun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatının təşkilatçılığı ilə Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş “Ümummilli Lider Heydər Əliyev və müstəqil Azərbaycanda insan hüquqlarının inkişafı” mövzusunda elmi-praktik konfransda iştirak edib.
Konfransda dərin hörmətlə yad edilən Ulu Öndərin Azərbaycanda insan hüquqlarının inkişafı və təmin olunması istiqamətində möhtəşəm fəaliyyətindən bəhs edilmiş, müstəqil məhkəmədənkənar hüquq-müdafiə mexanizmi olan Ombudsman təsisatının əsasının qoyulmasında onun müstəsna rolu qeyd olunmuşdur. Tədbir iştirakçıları Ümummilli Lider Heydər Əliyev tərəfindən yaradılan ictimai-siyasi sabitlik, sosial-iqtisadi və mədəni-humanitar sahələrin inkişafı, milli dövlətçiliyimizin möhkəmlənməsi, insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi istiqamətində aparılmış mütərəqqi islahatlar nəticəsində ölkəmizin çoxsaylı uğurlara imza atdığını vurğulamışlar.

Руководитель Института принял участие в научно-практической конференции
3 мая 2023-го года Председатель правления Института Магомед Гулузаде принял участие в научно-практической конференции на тему «Общенациональный лидер Гейдар Алиев и развитие прав человека в независимом Азербайджане», посвященной 100-летию со дня рождения Великого лидера Гейдара Алиева , которая была организованна Аппаратом Уполномоченного по правам человека (Омбудсмена) Азербайджанской Республики.
На конференции обсуждалась выдающаяся деятельность Великого лидера в сфере развития и обеспечения прав человека в Азербайджане, отмечена его исключительная роль в процессе основания института Омбудсмена, являющегося независимым внесудебным механизмом правовой защиты. Участники мероприятия подчеркнули, что в результате прогрессивных реформ, проводимых общенациональным лидером Гейдаром Алиевым в направлении общественно-политической стабильности, развития социально-экономической и культурно-гуманитарной сфер, укрепления национальной государственности, защиты прав и свобод человека, наша страна добилась многочисленных и зримых успехов.