İnstitutun rəhbəri Polis Akademiyasında təşkil olunmuş konfransda iştirak edib
27 dekabr 2022-ci il tarixində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə Polis Akademiyası tərəfindən təşkil edilmiş “Müasir dövrdə insan hüquqlarının aktual problemləri” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktiki konfransda iştirak etmişdir. Tədbir Ümumdünya insan hüquqları Bəyannaməsinin 74 illiyinə həsr olunmuşdur.
Tədbirdə müxtəlif dövlət qurumlarının, o cümlədən Ombudsman, Konstitusiya Məhkəməsi, Daxili İşlər Nazirliyi, Ədliyyə Nazirliyi, Baş Prokurorluğun və s. nümayəndələri iştirak etmişlər. Eyni zamanda tədbirə onlayn şəkildə müxtəlif ölkələrdən olan alimlər, habelə və Akademiyanın müəllim və tələbələri də qoşulmuşlar.

The Head of the Institute took part in a conference organized at the Police Academy
On December 27, 2022, the Chairman of the Board of the Institute of Law and Human Rights Mahammad Guluzade took part in the international scientific and practical conference "Actual problems of human rights in the modern period", held by the Police Academy.
The event was dedicated to the 74th anniversary of the “Universal Declaration of Human Rights”. The event was attended by representatives of various government agencies, including the Ombudsman, the Constitutional Court, the Ministry of Internal Affairs, the Ministry of Justice, the Prosecutor General's Office, and others. Also, scientists from different countries, teachers and students of the Academy joined the event online.