İnstitut rəhbəri TEDx platformasında çıxış etmişdir
2 aprel 2023-cü il tarixində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun (“İnstitut”) İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə TEDx platformasında gənclər qarşısında çıxış etmişdir.
TEDx platforması müxtəlif ölkələrdə “TED talks” (“TED müzakirəsi”) üsulunda keçirilən tədbir olaraq, cəmiyyəti maraqlandıran məsələlərin müzakirəyə çıxarılmasına, fərdi uğur hekayələrinin və qlobal inkişafa dair yeniliklərin paylaşılmasına yönəlib. Hər il TED müzakirələrinə onlayn formatda milyonlarla insan baxır və bu rəqəm getdikcə artmaqdadır.
M.Quluzadə öz çıxışında ölkəmizdə insan hüquqları sahəsində əldə edilən nailiyyətlər, gənclərin təhsil hüququ və təhsil imkanları, eləcə də İnstitutun əsas fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat vermişdir.

The head of the Institute spoke on the TEDx platform
On April 2, 2023, Chairman of the Board of the Institute of Law and Human Rights (“Institute”), Mahammad Guluzade spoke to young people on the TEDx platform.
The TEDx platform is an event held in different countries in the style of “TED talks” (“TED-discussion”), aimed at discussing issues of interest to society, sharing personal success stories and innovations for global development. Every year, millions of people watch TED talks online, and the number is growing.
In his speech, M. Guluzade spoke in detail about the achievements in the field of human rights in our country, the right to education and educational opportunities for young people, as well as the main directions of the Institute's activities.