İnstitut rəhbəri TEDx platformasında çıxış etmişdir
2 aprel 2023-cü il tarixində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun (“İnstitut”) İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə TEDx platformasında gənclər qarşısında çıxış etmişdir.
TEDx platforması müxtəlif ölkələrdə “TED talks” (“TED müzakirəsi”) üsulunda keçirilən tədbir olaraq, cəmiyyəti maraqlandıran məsələlərin müzakirəyə çıxarılmasına, fərdi uğur hekayələrinin və qlobal inkişafa dair yeniliklərin paylaşılmasına yönəlib. Hər il TED müzakirələrinə onlayn formatda milyonlarla insan baxır və bu rəqəm getdikcə artmaqdadır.
M.Quluzadə öz çıxışında ölkəmizdə insan hüquqları sahəsində əldə edilən nailiyyətlər, gənclərin təhsil hüququ və təhsil imkanları, eləcə də İnstitutun əsas fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat vermişdir.

Руководитель Института выступил на платформе TEDx
2 апреля 2023-го года председатель правления Института права и прав человека («Институт») Магомед Гулузаде выступил перед молодежью на платформе TEDx.
Платформа TEDx, это независимые мероприятия ,  позволяющие отдельным людям или группам людей в различных странах организовать независимые конференции  в стиле «TED talks» («TED-обсуждения»). Цель проекта направлена на обсуждение вопросов, представляющих общественный интерес, обмен личными историями успеха и инновациями в области глобального развития. Ежегодно миллионы людей смотрят выступления TED в онлайн формате, и их число непрерывно растёт .
В своем выступлении М.Гулузаде дал информацию  о достижениях   достигнутых в области  прав человека в нашей стране, о правах    и возможностях молодежи в сфере образования, а также об основных направлениях деятельности Института.