İnsan Hüquqları Gününə həsr olunmuş müsabiqə başa çatmışdır
Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu publik hüquqi şəxs tərəfindən keçirilən 10 dekabr - İnsan Hüquqları Gününə həsr olunmuş müsabiqə başa çatmışdır. Müsabiqədə Universitetlərin hüquq və jurnalistika ixtisasları üzrə bakalavr və magistr səviyyələrində təhsil alan tələbələr iştirak etmişlər.
BDU-nun Hüquq fakültəsinin ən yüksək nəticə göstərən 3 tələbəsi - Eynəddin Həbibov, Arzu Şükürova və Şahid Məhərrəmli hüquq nominasiyası üzrə, həmçinin, BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin ən yüksək nəticə göstərən 4 tələbəsi - Nuranə Quliyeva, İsa Taralov, Şəms Hüseynli və Elşən Soltanzadə jurnalistika nominasiyası üzrə qalib elan edilmişlər.
Qaliblər 8 dekabr tarixində Hüquqi Ekspertiza və Qanunvericilik Təşəbbüsləri Mərkəzi və Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən 10 dekabr-Beynəlxalq İnsan Hüquqları gününə həsr olunmuş tədbirə dəvət olunmuşlar. Jurnalist tələbələri müsabiqədə qalıb edən video çarx tədbir iştirakçılarına təqdim edilmişdir.

Завершился конкурс, посвященный Дню прав человека
Завершился конкурс, посвященный Международному дню прав человека-10 декабря, проводимый Институтом права и прав человека, как публичным юридическим лицом. В конкурсе приняли участие студенты бакалавриата и магистратуры юридических и журналистских специальностей университетов.
Победителями были объявлены 3 студента юридического факультета БГУ - Эйнаддин Габибов, Арзу Шукюрова и Шахид Магеррамли, показавшие наивысшие результаты в номинации «Юриспруденция», а также 4 студента факультета журналистики БГУ, показавшие наивысший результат в номинации «Журналистика» - Нурана Кулиева, Иса Таралов, Шамс Гусейнли и Эльшан Солтанзаде.
8 декабря победители были приглашены на мероприятие, посвященное Международному Дню Прав Человека, организованное Центром правовой экспертизы и законодательных инициатив совместно с Институтом права и прав человека. Участникам мероприятия был представлен видеоролик, который сделал студентов-журналистов победителями.