İnstitutun YAP təşkilatının sədri tədbirdə iştirak edib
25 yanvar tarixində Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatında “Müstəqil Azərbaycanın memarı: Ulu öndər Heydər Əliyev” adlı tədbir keçirilib. Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun ilk YAP təşkilatının sədri İlqar Xəlilov da tədbirdə iştirak edib.
YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev tədbirin keçirilməsinin 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 29 sentyabr 2022-ci il tarixli Sərəncamından irəli gəldiyini diqqətə çatdırıb.
Tədbir iştirakçıları müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, milli həmrəylik və bütövlüyü təmin edən azərbaycançılıq ideologiyasının banisi, xalqımızın və dövlətimizin xilaskarı, ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycan xalqı və dövləti qarşısındakı tarixi xidmətlərindən, respublikamızın tərəqqisinin təmin olunması və digər istiqamətlərdə böyük əhəmiyyətə malik olan misilsiz işlərindən söhbət açıblar. Qeyd olunub ki, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə daxili və xarici siyasət sahəsində görülən işlər, əldə edilən nailiyyətlər Azərbaycan dövlətinin qüdrətinin artmasını təmin edib. Azərbaycan cəmiyyəti Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən siyasətin fonunda əldə edilmiş möhkəm ictimai-siyasi sabitliyi və sürətli iqtisadi inkişafı perspektiv tərəqqinin əsası kimi dəyərləndirmişdir.
Sonda müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin qətiyyətli rəhbərliyi və məqsədyönlü fəaliyyəti nəticəsində Azərbaycan Ordusunun 44 günlük Vətən müharibəsində doğma torpaqlarımızı işğladan azad etməsi barədə geniş söhbətlər aparılmışdır.

Председатель организации ПЕА при Институте принял участие в мероприятии
25 января в Ясамальской районной организации партии «Ени Азербайджан» состоялось мероприятие под названием «Архитектор независимого Азербайджана: великий лидер Гейдар Алиев». В мероприятии также принял участие председатель первой партийной организации ПЕА при Институте права и прав человека , Ильгар Халилов.
Председатель Ясамальской районной организации ПЕА Бахтияр Набиев отметил, что проведение мероприятия основано на Указе Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева от 29 сентября 2022-го года об объявлении 2023-го года «Годом Гейдара Алиева».
Участники мероприятия отметили исторические заслуги Великого лидера Гейдара Алиева перед своим народом и государством, , архитектора и основателя независимого Азербайджанского государства, основоположника азербайджанской идеологии , обеспечивающей национальную солидарность и целостность, спасителя нашего народа и государства, а также рассказали о неоценимой деятельности, внёсшей огромный вклад в обеспечение прогресса нашей республики и его эпохальной деятельности в других направлениях. Было отмечено, что работы, проделанные в области внутренней и внешней политики, под руководством Президента Ильхама Алиева и достигнутые успехи обеспечили увеличение мощи Азербайджанского государства. Азербайджанское общество оценило прочную общественно-политическую стабильность и стремительное экономическое развитие, достигнутые на фоне политики, проводимой под руководством Президента Ильхама Алиева, как основу перспективного прогресса. В заключительной части мероприятия были проведены широкие дискуссии об освобождении Азербайджанской Армией наших родных земель от оккупации в 44-дневной Отечественной войне, в результате решительного руководства и целенаправленной деятельности победоносного Главнокомандующего Ильхама Алиева.