İnstitutun YAP təşkilatının sədri tədbirdə iştirak edib
25 yanvar tarixində Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatında “Müstəqil Azərbaycanın memarı: Ulu öndər Heydər Əliyev” adlı tədbir keçirilib. Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun ilk YAP təşkilatının sədri İlqar Xəlilov da tədbirdə iştirak edib.
YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev tədbirin keçirilməsinin 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 29 sentyabr 2022-ci il tarixli Sərəncamından irəli gəldiyini diqqətə çatdırıb.
Tədbir iştirakçıları müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, milli həmrəylik və bütövlüyü təmin edən azərbaycançılıq ideologiyasının banisi, xalqımızın və dövlətimizin xilaskarı, ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycan xalqı və dövləti qarşısındakı tarixi xidmətlərindən, respublikamızın tərəqqisinin təmin olunması və digər istiqamətlərdə böyük əhəmiyyətə malik olan misilsiz işlərindən söhbət açıblar. Qeyd olunub ki, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə daxili və xarici siyasət sahəsində görülən işlər, əldə edilən nailiyyətlər Azərbaycan dövlətinin qüdrətinin artmasını təmin edib. Azərbaycan cəmiyyəti Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən siyasətin fonunda əldə edilmiş möhkəm ictimai-siyasi sabitliyi və sürətli iqtisadi inkişafı perspektiv tərəqqinin əsası kimi dəyərləndirmişdir.
Sonda müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin qətiyyətli rəhbərliyi və məqsədyönlü fəaliyyəti nəticəsində Azərbaycan Ordusunun 44 günlük Vətən müharibəsində doğma torpaqlarımızı işğladan azad etməsi barədə geniş söhbətlər aparılmışdır.

The Chairman of the YAP organization of the Institute participated in the event
On January 25, the Yasamal district organization of the New Azerbaijan Party (YAP) hosted an event entitled “The architect of independent Azerbaijan: the great leader Heydar Aliyev”. The event was also attended by Ilgar Khalilov, the Chairman of the first YAP organization of the Institute.
The Chairman of the YAP Yasamal district organization, Bakhtiyar Nabiyev noted that the event was based on the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, dated September 29, 2022, declaring 2023 the “Year of Heydar Aliyev”. The participants of the event spoke about Heydar Aliyev, the architect and founder of the independent Azerbaijani state, the founder of the ideology of Azerbaijanism, which ensures national solidarity and integrity, the savior of our people and our state, about the historical merits of the national leader before the people and the Azerbaijani state, as well as about ensuring the progress of our republic and its exceptional activities in other directions.
It was noted that successful domestic and foreign policy under the leadership of President Ilham Aliyev ensured the growth of the power of the Azerbaijani state. The Azerbaijani society appreciated the solid socio-political stability and rapid economic development, achieved on the policy conducted under the leadership of President I.Aliyev, as the basis of promising progress.
At the end of the event, the participants talked about the fact that thanks to the decisiveness of the leadership and purposeful activity of the victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev, the Azerbaijani Army liberated our native lands from occupation in the 44-day Patriotic War.