İnstitutun həmkarlar təşkilatının sədri kadr və fəalların ixtisasartırma kurslarında iştirak edib
Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyası və Azərbaycan Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyasının birgə təşkilatçılığı ilə 22-26 aprel tarixlərində Azərbaycan Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyasında “Orqanayzinq:həmkarlar ittifaqı təşkilatının yaradılması, qurulması və möhkəmləndirilməsində yeni yanaşmalar və texnologiyalar” mövzusunda kurslar keçirilmişdir. Kurslarda 24 müxtəlif dövlət, komitə və təşkilatlardan, eləcə də AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu və Elm və Tarix Muzeyini təmsil edən həmkarlar təşkilatı sədr və təşkilati işlər üzrə komissiya sədrləri iştirak ediblər.
Kursda , “Orqanayzinq haqqında anlayış” , “Əmək Məcəlləsində həmkarlar ittifaqı üzvlüyünün motiviasiyasının hüquqi əsasları, “Həmkarlar İttifaqında təşkilat işi” , “Həmkarlar İttifaqı piarının strukturu”, “Münaqişəli vəziyyətlərdə davranışın strategiyası” , “Danışıqların aparılmasının psixologiyası”, “HİT-nin kadr möhkəmləndirilməsinin problemləri”, “Natiqlik bacarığı və auditoriya qarşısında çıxış etmək” və s. bu kimi mövzularda dərslər keçirilib.
Qeyd edək ki, institutumuzu bu 5 günlük təlim kurslarında institutun Həmkarlar Təşkilatının sədri Leyla Cəlil qızı Məmmədova təmsil edib.
Kursun sonunda təlimlərdə iştirak edib kursu bitirən sədrlərə həmkarlar ittifaqının kadr və fəalların hazırlıq və ixtisasartırma kurslarının keçirilməsi haqqında sertifikat təqdim olunub.

Председатель профсоюзной организации института принял участие в курсах повышения квалификации кадров и активистов.
22-26-го числа в Академии труда и социальных отношений Азербайджана были организованы учебные курсы «Новые подходы и технологии в создании, становлении и укреплении профсоюзной организации», организованные Конфедерацией профсоюзов Азербайджана и Академией труда и социальных отношений Азербайджана. На курсах присутствовали 24 председателя, комитеты и организации, а также председатели председателей и председателей организационных комитетов, представляющих Институт права и прав человека НАНА, Институт информатики и Музей науки и истории.
На курсе были пройдены уроки на такие темы, как «Понятие Органайзинга», «Правовая основа мотивации членства в профсоюзе в Трудовом кодексе», «Организационная работа в профсоюзе», «Структура профсоюзной структуры», «Психология переговорных стратегий», “Проблемы укрепления персонала ОПС”, Разговорные навыки и выступление перед аудиторией» и т. д.
Лейла Джалил кызы Мамедова, председатель профсоюзной организации института, представляла наш институт на этих пятидневных учебных курсах.
В конце курса председатели, которые посетили тренинги, получили сертификат о прохождении курсов обучения и переподготовки для сотрудников и активистов профсоюза.