İnstitutun həmkarlar təşkilatının sədri kadr və fəalların ixtisasartırma kurslarında iştirak edib
Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyası və Azərbaycan Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyasının birgə təşkilatçılığı ilə 22-26 aprel tarixlərində Azərbaycan Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyasında “Orqanayzinq:həmkarlar ittifaqı təşkilatının yaradılması, qurulması və möhkəmləndirilməsində yeni yanaşmalar və texnologiyalar” mövzusunda kurslar keçirilmişdir. Kurslarda 24 müxtəlif dövlət, komitə və təşkilatlardan, eləcə də AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu və Elm və Tarix Muzeyini təmsil edən həmkarlar təşkilatı sədr və təşkilati işlər üzrə komissiya sədrləri iştirak ediblər.
Kursda , “Orqanayzinq haqqında anlayış” , “Əmək Məcəlləsində həmkarlar ittifaqı üzvlüyünün motiviasiyasının hüquqi əsasları, “Həmkarlar İttifaqında təşkilat işi” , “Həmkarlar İttifaqı piarının strukturu”, “Münaqişəli vəziyyətlərdə davranışın strategiyası” , “Danışıqların aparılmasının psixologiyası”, “HİT-nin kadr möhkəmləndirilməsinin problemləri”, “Natiqlik bacarığı və auditoriya qarşısında çıxış etmək” və s. bu kimi mövzularda dərslər keçirilib.
Qeyd edək ki, institutumuzu bu 5 günlük təlim kurslarında institutun Həmkarlar Təşkilatının sədri Leyla Cəlil qızı Məmmədova təmsil edib.
Kursun sonunda təlimlərdə iştirak edib kursu bitirən sədrlərə həmkarlar ittifaqının kadr və fəalların hazırlıq və ixtisasartırma kurslarının keçirilməsi haqqında sertifikat təqdim olunub.

The chairman of the trade union organization of the institute took part in training courses for personnel and activists.
On the 22-26 th of the Azerbaijan Academy of Labor and Social Relations, new courses and technologies in the creation, establishment and strengthening of the trade union organization were organized, organized by the Confederation of Trade Unions of Azerbaijan and the Academy of Labor and Social Relations of Azerbaijan. The courses were attended by 24 chairmen, committees and organizations, as well as chairmen of chairmen and chairmen of organizational committees representing the Institute of Law and Human Rights of ANAS, Institute of Informatics and the Museum of Science and History.
The course included lessons on such topics as “The Concept of Organizing”, “Legal Basis for the Motivation of Union Membership in the Labor Code”, “Organizational Work in the Trade Union”, “Structure of the Trade Union Structure”, “Psychology of Negotiation Strategies”, “Problems of Strengthening Personnel OPS ”, Conversation skills and performance before an audience”, etc.
Leila Jalil Kyzy Mammadova, Chairman of the Trade Union of institute, represented our Institute at these five-day training courses.
At the end of the course, the chairmen who attended the trainings received a certificate of completion of training and retraining courses for employees and activists of the trade union.