İstehsalat təcrübəsində olan tələbələrə elmi-praktik seminar keçirilmişdir
6 aprel 2018-ci il tarixində AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda müxtəlif universitetlərdən - Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsinin “Dövlət hüququ”, “Mülkü və təsərrüfat hüququ” , “Cinayət hüququ, cinayət prosesi, kriminalistika və məhkəmə ekspertizası” ,Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının Siyasi idarəetmə fakültəsinin “Beynəlxalq münasibətlər”, “Hüquqşünaslıq”, “Politologiya” ixtisasının, Azərbaycan Dillər Universitetinin“Beynəlxalq münasibətlər və idarəetmə” fakültəsinin, Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin “Beynəlxalq münasibətlər”, Bakı Avrasiya Universitetinin “Regionşünaslıq” (ABŞ və Kanada ölkələri üzrə)ixtisaslarına yiyələnmək istəyən tələbələr üçün istehsalat təcrübəsi ərəfəsində görülən işlərlə bağlı elmi-praktik seminar keçirilmişdir.
Seminarda AMEA Hüquq vəİnsan Haqları İnstitutunun alimləri iştirak etmiş, həmçinin tələbələri maraqlandıran suallar ətrafında geniş müzakirələr aparılmışdı.

Students of production practices have been conducted a scientific and practical seminar
April 6, 2018 in the Institute of Law and Human Rights of ANAS for students of various universities and specialties - "State Law", "Property and Economic Law", "Criminal Law, Criminal Procedure, Criminalistics and Judicial Expertise" of the Faculty of Law of the Belarusian State University; "International Relations", "Jurisprudence", "Political Science" of the Faculty of Political Administration of the Academy of State Administration under the President of the Republic of Azerbaijan; Faculty of "International Relations and Management" of the Azerbaijan University of Languages; "International Relations" of the Azerbaijan University of Tourism and Management; "Regional Studies" (in the USA and Canada) of the Baku Eurasian University - a scientific and practical seminar was held, related to the work conducted during the production practice.
The seminar was attended by scientists of the Institute of Law and Human Rights of ANAS, as well as extensive discussions were held on issues of interest to students.