İstehsalat təcrübəsində olan tələbələrə elmi-praktik seminar keçirilmişdir
6 aprel 2018-ci il tarixində AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda müxtəlif universitetlərdən - Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsinin “Dövlət hüququ”, “Mülkü və təsərrüfat hüququ” , “Cinayət hüququ, cinayət prosesi, kriminalistika və məhkəmə ekspertizası” ,Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının Siyasi idarəetmə fakültəsinin “Beynəlxalq münasibətlər”, “Hüquqşünaslıq”, “Politologiya” ixtisasının, Azərbaycan Dillər Universitetinin“Beynəlxalq münasibətlər və idarəetmə” fakültəsinin, Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin “Beynəlxalq münasibətlər”, Bakı Avrasiya Universitetinin “Regionşünaslıq” (ABŞ və Kanada ölkələri üzrə)ixtisaslarına yiyələnmək istəyən tələbələr üçün istehsalat təcrübəsi ərəfəsində görülən işlərlə bağlı elmi-praktik seminar keçirilmişdir.
Seminarda AMEA Hüquq vəİnsan Haqları İnstitutunun alimləri iştirak etmiş, həmçinin tələbələri maraqlandıran suallar ətrafında geniş müzakirələr aparılmışdı.

Для студентов производственной практики был проведен научно-практический семинар
6 апреля 2018 года в Институте Права и Прав Человека НАНА для студентов различных университетов и специальностей – «Государственное право», «Имущественное и экономическое право», «Уголовное право, уголовный процесс, криминалистика и судебная экспертиза» Юридического факультета БГУ; «Международные отношения», «Юриспруденция», «Политология» факультета Политического управления Академии Государственного Управления при Президенте Азербайджанской Республики; факультет «Международных отношений и управления» Азербайджанского Университета Языков; «Международные отношения» Азербайджанского Университета Туризма и Менеджмента; «Регионоведение» (по странам США и Канада) Бакинского Евразийского Университета - был проведен научно-практический семинар, связанный с работами, проводимыми во время производственной практики.
На семинаре участвовали ученые Института Права и Прав Человека НАНА, а также были проведены широкие дискуссии по вопросам, интересующих студентов.