Sabunçu rayon İcra Hakimiyyətinin əməkdaşlarına vətəndaşlara xidmətin keyfiyyətinin artırılması məqsədilə təlim keçirilib
Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun təlimçiləri mayın 23-də Sabunçu Rayon İcra Hakimiyyətində vətəndaşlara xidmətin keyfiyyətinin artırılması məqsədiləVətəndaşların müraciətlərinə baxılması”, Korrupsiya, rüşvət və etik davranış” və “Sosial mediada məsuliyyət” mövzularında təlim keçiblər.
Sabunçu Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının müavini Rəna Vəliyeva icra hakimiyyəti orqanlarında çalışan əməkdaşlar üçün belə təlimlərin keçirilməsinin vacibliyini vurğulayıb, həmçinin əməkdaşların bilik və bacarıqlarının daha da artırılması məqsədilə İnstitut tərəfindən təşkil olunan təlimlərin onlar üçün əhəmiyyətli olacağına inandığını bildirib.
İnstitutun İdarə Heyəti sədrinin müavini Vəfaddin İbayev çıxışında İnstitutun fəaliyyət istiqamətləri barədə ümumi məlumat verib və gələcək planlardan söz açıb.
İnstitutun İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri, təlimçi Vüsalə Muradxanlı, həmçinin şöbənin əməkdaşları təlimçi-ekspertlər Ülvi Abbasov və Heydər Həsən oğlu Əliyev təqdimatla çıxış ediblər.
Təlimdə vətəndaşların müraciətlərinə baxılması, ayrı-seçkiliyə və süründürməçiliyə yol verilməməsi, şəffaflığın təmin edilməsi, dövlət qulluğu və korrupsiya ilə mübarizə mövzuları ətrafında müzakirələr aparılıb, habelə korrupsiya hallarına dair əldə edilən statistik məlumatlar müqayisəli təhlil edilib.
Sonda təlimin yekun qiymətləndirilməsi keçirilib və 30 nəfər təlim iştirakçısına sertifikatlar təqdim olunub.

A Training Session Held for Sabunchu District Executive Authority Personnel to Improve the Quality of Citizen Services
On May 23rd, trainers from the Institute of Law and Human Rights conducted a training session at the Sabunchu District Executive Authority aimed at improving the quality of services delivered to citizens. The topics addressed included 'Handling Citizen Inquiries', 'Corruption, Bribery, and Ethical Conduct', and 'Responsibility in Social Media'.
Mrs. Rena Valiyeva, Deputy Head of the Sabunchu District Executive Authority, emphasized the significance of such training sessions for employees of executive authorities. She further expressed her firm confidence that the training session organized by the Institute would significantly contribute to the further development of the personnel's knowledge and skills.
Mr. Vafaddin Ibayev, Vice Chairman of the Board of the Institute of Law and Human Rights, provided a comprehensive overview of the Institute's activities and outlined future plans during his speech.
A trainer, Mrs. Vusala Muradkhanli, Head of the Human Rights Training and Expertise Department of the Institute, along with expert trainers Mr. Ulvi Abbasov and Mr. Heydar Hasan oghlu Aliyev, delivered a presentation.
During the training session, such topics as the handling of citizen inquiries, the prevention of discrimination and bureaucratic delays, the assurance of transparency, civil service, and anti-corruption measures were discussed. Additionally, a comparative analysis of statistical data on corruption cases was conducted.
In conclusion, a comprehensive evaluation of the training session was conducted, and certificates were awarded to 30 participants.