Sabunçu rayon İcra Hakimiyyətinin əməkdaşlarına vətəndaşlara xidmətin keyfiyyətinin artırılması məqsədilə təlim keçirilib
Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun təlimçiləri mayın 23-də Sabunçu Rayon İcra Hakimiyyətində vətəndaşlara xidmətin keyfiyyətinin artırılması məqsədiləVətəndaşların müraciətlərinə baxılması”, Korrupsiya, rüşvət və etik davranış” və “Sosial mediada məsuliyyət” mövzularında təlim keçiblər.
Sabunçu Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının müavini Rəna Vəliyeva icra hakimiyyəti orqanlarında çalışan əməkdaşlar üçün belə təlimlərin keçirilməsinin vacibliyini vurğulayıb, həmçinin əməkdaşların bilik və bacarıqlarının daha da artırılması məqsədilə İnstitut tərəfindən təşkil olunan təlimlərin onlar üçün əhəmiyyətli olacağına inandığını bildirib.
İnstitutun İdarə Heyəti sədrinin müavini Vəfaddin İbayev çıxışında İnstitutun fəaliyyət istiqamətləri barədə ümumi məlumat verib və gələcək planlardan söz açıb.
İnstitutun İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri, təlimçi Vüsalə Muradxanlı, həmçinin şöbənin əməkdaşları təlimçi-ekspertlər Ülvi Abbasov və Heydər Həsən oğlu Əliyev təqdimatla çıxış ediblər.
Təlimdə vətəndaşların müraciətlərinə baxılması, ayrı-seçkiliyə və süründürməçiliyə yol verilməməsi, şəffaflığın təmin edilməsi, dövlət qulluğu və korrupsiya ilə mübarizə mövzuları ətrafında müzakirələr aparılıb, habelə korrupsiya hallarına dair əldə edilən statistik məlumatlar müqayisəli təhlil edilib.
Sonda təlimin yekun qiymətləndirilməsi keçirilib və 30 nəfər təlim iştirakçısına sertifikatlar təqdim olunub.

Для сотрудников исполнительной власти Сабунчинского района проведен тренинг с целью повышения качества обслуживания граждан
С целью повышения качества обслуживания граждан 23 мая тренеры Института права и прав человека провели тренинг в исполнительной власти Сабунчинского района по темам «Рассмотрение обращений граждан», «Коррупция, взяточничество и этичное поведение» и «Ответственность в социальных медиа».
Заместитель главы исполнительной власти Сабунчинского района Рена Велиева подчеркнула важность проведения подобных тренингов для сотрудников, работающих в органах исполнительной власти, а также выразила уверенность в том, что организованные Институтом тренинги будут иметь большое значение для дальнейшего повышения уровня знаний и навыков работников.
В своем выступлении заместитель председателя правления Института Вафаддин Ибаев предоставил общую информацию о направлениях деятельности Института и поделился планами на будущее.
С презентацией выступили заведующая Отделом тренинга и экспертизы по правам человека тренер Вюсаля Мурадханлы, а также сотрудники отдела, тренеры-эксперты Ульви Аббасов и Гейдар Гасан оглу Алиев.
В ходе тренинга были обсуждены такие темы, как рассмотрение обращений граждан, обеспечение прозрачности, недопущение дискриминации и волокиты, государственная служба и борьба с коррупцией, проведен сравнительный анализ полученных статистических данных по коррупционным делам.