Əməkdaşımız “Gender problemi və müasir Azərbaycan” mövzusunda keçirilən beynəlxalq konfransda iştirak edib
27 noyabr tarixində AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun Dövlət Təhlükəsizliyinin hüquqi təminatı şəbəsinin böyük elmi işçisi Esmira Orucova mövcud ekstremal şəraitə uyğun olaraq ZOOM platforması üzərindən onlayn formatda Azərbaycan Universiteti və İngiltərənin Middlesex Universitetinin birgə təşkil etdikləri “Gender problemi və müasir Azərbaycan” adlı beynəlxalq konfransda “Silahlı münaqişələr zamanı insan hüquqlarının müdafiəsi gender müstəvisində” mövzusunda çıxış edib.
Əməkdaşımız iki ildir ki, adıçəkilən beynəlxalq konfransda iştirak edir. Konfransda AMEA-nın Qadınlar Şurasının sədri, Fəlsəfə və Sosiologiya İnstitutunun şöbə müdiri, professor Rəna Mirzəzadə, Bakı Dövlət Universitetinin professoru Rəna İbrahimbəyova, İngiltərənin Middlesex Universitetinin professoru Victoria de Rijke, Azərbaycan Universitetinin professoru Paul Gibbs və digər alimlər gender sahəsində çox maraqlı mövzularda plenar məruzələrlə çıxış ediblər.

Наш сотрудник принял участие в международной конференции на тему” гендерные проблемы и современный Азербайджан
27 ноября старший научный сотрудник отдела «Правового обеспечения государственной безопасности» Института права и прав человека НАНА Эсмира Оруджева выступила на международной конференции “Гендерные проблемы и современный Азербайджан”, организованной Азербайджанским университетом и Университетом Миддлэсекса в онлайн-формате на платформе ZOOM на тему “Защита прав человека на гендерном уровне во время вооруженных конфликтов”.
Наш сотрудник уже два года как участвует в данной международной конференции. На конференции председатель Совета женщин НАНА, заведующий отделом Института философии и социологии, профессор Рена Мирзазаде, профессор Бакинского государственного университета Рена Ибрагимбекова, профессор Университета Миддлсекса Англии Виктория де Рийке, профессор Азербайджанского университета Пол Гиббс и другие ученые выступили с пленарными докладами на очень интересные темы в гендерной сфере.