Alimimiz STEM beyin mərkəzinin forumunda moderator kimi çıxış edib
Dekabrın 19-da STEM Analitik Mərkəzi (Siyasət,Tarix və Etnoqrafiya Mərkəzi) və AMEA-nın Qafqazşünaslıq İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın 44 günlük Vətən müharibəsindəki Qələbəsinə həsr olunmuş “Qafqazda təhlükəsizlik və çağırışlar” mövzusunda gənc alimlərin respublika forumu keçirilib. Forumda birinci panelin moderatoru əməkdaşımız Rizvan Hüseynov olub.
Tədbir çərçivəsində azərbaycanlı gənc alimlər tərəfindən Qafqazın inkişaf perspektivləri, regionda gələcək əməkdaşlıq formatının hansı istiqamətlərdə aparılması, hansı təhlükəsizlik problemlərinin xüsusi maraq doğurması, müasir dövrün çağırışları və bu kimi digər məsələlər müzakirə olunub.
Tədbirdə Milli Məclisin deputatları, dövlət qurumları və komitələrin məsul şəxslərinin və tədbirdə iştirak etmək üçün göndərilən ən yaxşı tezisin müəllifi olan 70 nəfər gənc də iştirak etmişdir.

Our scientist moderated the forum of the STEM analytical center
On December 19, a republican forum of young scientists “Security and Challenges in the Caucasus” dedicated to Azerbaijan's victory in the 44-day Patriotic War was held. The event was jointly organized by the STEM Analytical Center (Center for Politics, History and Ethnography) and the Institute of Caucasus Studies of ANAS. Our colleague Rizvan Huseynov moderated the first panel at the forum.
Within the framework of the event, young Azerbaijani scientists discussed the prospects for the development of the Caucasus, directions for the future format of cooperation in the region, security issues of particular interest, modern challenges and other issues.
The event was also attended by deputies of the Milli Majlis, officials of state institutions and committees, as well as 70 young scientists, the authors of the best abstracts who participated in the event.