Alimimiz STEM beyin mərkəzinin forumunda moderator kimi çıxış edib
Dekabrın 19-da STEM Analitik Mərkəzi (Siyasət,Tarix və Etnoqrafiya Mərkəzi) və AMEA-nın Qafqazşünaslıq İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın 44 günlük Vətən müharibəsindəki Qələbəsinə həsr olunmuş “Qafqazda təhlükəsizlik və çağırışlar” mövzusunda gənc alimlərin respublika forumu keçirilib. Forumda birinci panelin moderatoru əməkdaşımız Rizvan Hüseynov olub.
Tədbir çərçivəsində azərbaycanlı gənc alimlər tərəfindən Qafqazın inkişaf perspektivləri, regionda gələcək əməkdaşlıq formatının hansı istiqamətlərdə aparılması, hansı təhlükəsizlik problemlərinin xüsusi maraq doğurması, müasir dövrün çağırışları və bu kimi digər məsələlər müzakirə olunub.
Tədbirdə Milli Məclisin deputatları, dövlət qurumları və komitələrin məsul şəxslərinin və tədbirdə iştirak etmək üçün göndərilən ən yaxşı tezisin müəllifi olan 70 nəfər gənc də iştirak etmişdir.

Наш ученый выступил модератором на форуме аналитического центра STEM
19 декабря при совместной организации Аналитического центра STEM (Центр политики, истории и этнографии) и Института Кавказоведения НАНА состоялся республиканский форум молодых ученых «Безопасность и вызовы на Кавказе», посвященный Победе Азербайджана в 44-дневной Отечественной войне. Модератором первой панели на форуме выступил наш коллега Ризван Гусейнов.
В рамках мероприятия молодые азербайджанские ученые обсудили перспективы развития Кавказа, направления будущего формата сотрудничества в регионе, проблемы безопасности, представляющие особый интерес, вызовы современности и другие вопросы.
В мероприятии приняли участие депутаты Милли Меджлиса, должностные лица государственных учреждений и комитетов, а также 70 молодых учёных, которые стали авторами лучших тезисов, присланных для участия в форуме .