Hüquqşünaslarımız "Kriminalistika" dərsliyinin təqdimatında iştirak ediblər
20 oktyabr 2022-ci il tarixində Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsi və Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyi Məhkəmə Ekspertizası Mərkəzinin əməkdaşları tərəfindən hazırlanmış "Kriminalistika" dərsliyinin təqdimatı keçirilib.
Bakı Dövlət Universitetində keçirilən kitab təqdimatında çıxış edən universitetin prorektoru Fərda İmanov, hüquq fakültəsinin dekanı Zaur Əliyev, Kriminalistika və məhkəmə ekspertizası kafedrasının müdiri Kamil Səlimov, Cinayət hüququ və kriminologiya kafedrasının müdiri Şəhla Səmədova, Cinayət prosesi kafedrasının müdiri Firuzə Abbasova, Azərbaycan Respublikası Ali Məhkəməsinin hakimi Nigar Rəsulbəyova, Əməkdar hüquqşünas İkram Kərimov və b. "Kriminalistika" dərsliyinin yüksək ixtisaslı hüquq kadrlarının hazırlanmasında, cinayətkarlıqla mübarizənin təkmilləşdirilməsi və daha da gücləndirilməsi sahəsində kriminalistik üsul və tövsiyələrin səmərəliliyinin əhəmiyyətli dərəcədə artırılmasında mühüm rol oynayacağını qeyd ediblər.
Təqdimatda xüsusi olaraq vurğulanıb ki, bu kitab kriminalistika elminin ən aktual və mühüm məsələlərini əhatə etməklə yanaşı, kriminalistika elmində yeni nailiyyətləri, eləcə də respublika qanunvericiliyində təsbit olunan ən son dəyişiklikləri də əhatə edir.
Tədbirdə institutun Cinayət hüququ və cinayət prosesi şöbəsinin əməkdaşları h.ü.f.d. Şəlalə Həsənova və h.ü.f.d. Sevinc Hüseynova iştirak etmişdir.

Наши юристы приняли участие в презентации учебника «Криминалистика»
20 октября 2022-го года состоялась презентация учебника «Криминалистика», подготовленного сотрудниками юридического факультета Бакинского Государственного Университета совместно с сотрудниками Центра судебных экспертиз Министерства юстиции Азербайджанской Республики.
На презентации, проводимой в Бакинском Государственном Университете, выступали проректор университета Фарда Иманов, декан юридического факультета Заур Алиев, заведующий кафедрой Криминалистики и судебной экспертизы Кямиль Салимов, заведующая кафедрой Уголовного права и криминологии Шахла Самедова, заведующая кафедрой Уголовного процесса Фируза Аббасова, судья Верховного суда Азербайджанской Республики Нигяр Расулбекова, заслуженный юрист Икрам Керимов и другие.
Отмечено, что учебник «Криминалистика» сыграет важную роль в значительном увеличении степени эффективности криминалистических методов и рекомендаций по подготовке высококвалифицированных юридических кадров, в сфере совершенствования и усиления борьбы с преступностью.
На презентации было подчеркнуто, что наряду с тем, что данная книга освещает наиболее актуальные и важные вопросы криминалистической науки, она отображает её новые достижения, а также последние изменения в законодательстве республики.
В мероприятии участвовали сотрудники института кафедры Уголовного права и уголовного процесса д.ф.ю.н. Шалала Гасанова и д.ф.ю.н. Севиндж Гусейнова.