Əməkdaşlarımız FAO tədbirində iştirak edib
31 oktyabr tarixində Zoom platforması üzərindən Dünya ərzaq gününə həsr olunmuş “2022 FAO hüquq mühazirəsinin açılış mərasimi: Heç kim arxada qalmasın. Daha yaxşı istehsal, daha yaxşı qidalanma, daha yaxşı mühit və daha yaxşı həyat” mövzusunda vebinar keçirilmişdir.
FAO (BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatı) aclığa qalib gəlmək üçün beynəlxalq səylərə rəhbərlik edən  ixtisaslaşmış bir qurumdur.
Qurumun təşkil etdiyi vebinarı Beynəlxalq hüquq üzrə mütəxəssis, bir çox beynəlxalq məhkəmə və tribunallarda məsləhətçi və vəkil kimi fəaliyyət göstərmiş, hüquq professoru, London Universitetinin Kollecində Beynəlxalq Məhkəmələr və Tribunallar Mərkəzinin direktoru, Beynəlxalq hüquqa dair on yeddi kitabın müəllifi Filip Sands aparmışdır.
Vebinarda Beynəlxalq qanun və qida, Beynəlxalq hüquq və balıqçılıq, BMT-nin qida hüquqi üzrə qətnaməsi, BMT-nin ərzaq və kənd təsəruffatı təşkilatının hədəfləri, insan sağlamlığının və ətraf mühitin qorunması, qida istehsalının və istehlakının iqlim dəyişikliyinə təsiri, “Covid 19” virusunun qidalanmaya təsiri geniş müzakirə olunmuşdur. Eyni zamanda insanları aclıqdan azad etmək məqsədinə necə çatmaq olar, qida böhranında beynəlxalq hüquq nə edə bilər, qidalanma səviyyəsinin və həyat səviyyəsinin yüksəldilməsi, kənd təsərrüfatı sahəsində qanuna hansı şəkildə töhfə verilə bilər və bir sıra bu kimi mövzulara toxunulmuşdur.

Our employees took part in the FAO event
On October 31, the inaugural 2022 FAO Law Lecture Legal reflections on “Leave no one behind. Better production, better nutrition, a better environment & a better life” webinar dedicated to the World Food Day was held on the Zoom platform.
FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations) is a specialized agency that leads international efforts to defeat hunger.
The webinar organized by the institution was hosted by Philippe Sands, an international law expert who has worked as a counsel and advocate in many international courts and tribunals, Professor of Law, Director of the Center on International Courts and Tribunals at University College London, author of seventeen books on International law.
The webinar discussed International law and food, International law and fisheries, the UN resolution on food law, the goals of the UN Food and Agriculture Organization, protecting human health and the environment, the impact of food production and consumption on climate change, as well as the impact of the Covid 19 virus on nutrition.