Milli İnsan Hüquqları Günü çərçivəsində İctimai İaşə və Xidmət üzrə Bakı Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzində təlim keçirilib
Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu 18 iyun - Milli İnsan Hüquqları Gününə həsr etdiyi silsilə tədbirlərin sırasına birini də əlavə etdi. Belə ki, iyunun 7-də İctimai İaşə və Xidmət üzrə Bakı Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzində “İnsan hüquqları aylığı” çərçivəsində təlim keçirilib.
İnstitutun İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri Vüsalə Muradxanlı və  təlimçi-ekspert İsmayıl Musayev tələbələrlə görüşdə “İnsan hüquqları” və “Sosial mediadan istifadə hüququ” mövzularında çıxış ediblər.
Təlimçilər tərəfindən mövzular üzrə yaranmış mövcud problemlərin həlli yolları izah edilərək, tələbələrlə geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

В Бакинском государственном центре профобразования по общественному питанию и услугам прошёл  тренинг в рамках Национального дня прав человека
Институт права и прав человека пополнил серию мероприятий, посвященных 18 июня - Национальному дню прав человека, ещё одним тренингом. Так, в рамках «Месячника прав человека», 7 июня в Бакинском государственном центре профобразования по общественному питанию и услугам прошёл тренинг.
На встрече со студентами заведующая Отделом тренинга и экспертизы по правам человека Вюсаля Мурадханлы и обучающий эксперт Исмаил Мусаев выступили на темы «Права человека» и «Право на использование социальных сетей».
Тренеры разъяснили пути решения имеющихся проблем, затрагивающих данные темы, и обменялись мнениями со студентами.