Milli İnsan Hüquqları Günü çərçivəsində İctimai İaşə və Xidmət üzrə Bakı Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzində təlim keçirilib
Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu 18 iyun - Milli İnsan Hüquqları Gününə həsr etdiyi silsilə tədbirlərin sırasına birini də əlavə etdi. Belə ki, iyunun 7-də İctimai İaşə və Xidmət üzrə Bakı Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzində “İnsan hüquqları aylığı” çərçivəsində təlim keçirilib.
İnstitutun İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri Vüsalə Muradxanlı və  təlimçi-ekspert İsmayıl Musayev tələbələrlə görüşdə “İnsan hüquqları” və “Sosial mediadan istifadə hüququ” mövzularında çıxış ediblər.
Təlimçilər tərəfindən mövzular üzrə yaranmış mövcud problemlərin həlli yolları izah edilərək, tələbələrlə geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

The Institute held a training at Baku State Vocational Education Center on Public Catering and Service
The Institute of Law and Human Rights continued its series of events dedicated to June 18 - National Human Rights Day. Thus, on June 7, a training was held within the framework of the “Human rights month” at the Baku State Vocational Education Center on Public Catering and Service.
Head of Human Rights Training and Expertise Department of the Institute, Vusala Muradkhanli and expert-trainer Ismayil Musayev spoke on “Human Rights” and “The right to use social media” at the meeting with students.
The trainers explained the ways of solving existing problems on the mentioned topics and exchanged views with the students.