Əməkdaşlarımız Cahangir Kərimovun 100 illik yubiley tədbirində iştirak ediblər
Azərbaycan hüquq elminin görkəmli nümayəndəsi, Rusiya Elmlər Akademiyasının müxbir üzvü, AMEA-nın həqiqi üzvü Cahangir Kərimovun anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş elmi konfrans keçirilib.
Yubiley tədbirində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri Vüsalə Muradxanlı və hüquq tədqiqatçısı Səidə Həsənzadə iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, dövlət və hüquq nəzəriyyəsi üzrə tanınmış elm xadimlərindən olan Cahangir Kərimov dövlət və hüquq nəzəriyyəsi, hüququn fəlsəfəsi, hüququn psixologiyası, hüququn kibernetikası və digər istiqamətlər üzrə tədqiqatçı və elmi əsərlərin müəllifidir. Bununla yanaşı, görkəmli alim sovet dövründə və müstəqillik illərində hüquqşünas kadrların hazırlanması işinə misilsiz töhfələr verib.

Наши сотрудники приняли участие в мероприятии, посвященном 100-летнему юбилею Джахангира Керимова
Состоялась научная конференция, посвященная 100-летию со дня рождения выдающегося представителя юридической науки Азербайджана, члена-корреспондента Российской академии наук, действительного члена НАНА Джахангира Керимова.
В юбилейном мероприятии приняли участие заведующая Отделом обучения и экспертизы по правам человека Института права и прав человека Вюсаля Мурадханлы и исследователь в области права Саида Гасанзаде.
Следует отметить, что один из известных деятелей науки в области теории государства и права Джахангир Керимов, являлся исследователем и автором научных трудов по теории государства и права, философии права, психологии права, правовой кибернетике и другим направлениям. Вместе с тем , выдающийся ученый внес огромный вклад в подготовку высококачественных кадров юристов в советский период и годы независимости.