Əməkdaşımız "Azərbaycanlılara qarşı nifrət cinayətləri və nifrət nitqi" hesabatının təqdimatında iştirak edib
Sosial Tədqiqatlar Mərkəzinin (STM) və Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsman) birgə təşkilatçılığı ilə oktyabrın 30-da STM-də “Azərbaycanlılara qarşı nifrət cinayətləri və nifrət nitqi” hesabatının təqdimatı keçirilib.
Təqdimat dövri mətbuatda, sosial şəbəkələrdə və internet resurslarında azərbaycanlılara qarşı davamlı olaraq aqressiv və insan ləyaqətini alçaldan ifadələrin işlənməsi, Ermənistan tərəfindən etnik zəmində ölkəmizə qarşı nifrətin təşviq edilməsi və birgə yaşayışa zərbə vurulması kimi halların qarşısını almaq məqsədilə təşkil edilib.
Təqdimatda STM-in İdarə Heyətinin sədri Zahid Oruc, Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva, baş prokurorun müavini Elmar Camalov, xarici işlər nazirinin müavini Elnur Məmmədov, Elm və Təhsil Nazirliyinin Aparat rəhbəri Mətin Kərimli, Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun Mətbuat və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri İlqar Ağasiyev, həmçinin hökumət və qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri və KİV təmsilçiləri iştirak ediblər.

Our employee participated in the presentation of the report “Hate crimes and hate speech against Azerbaijanis”
The presentation of the report on “Hate crimes and hate speech against Azerbaijanis”  jointly organized by the Social Research Center (SRC) and the Human Rights Commissioner (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan was held at the SRC on October 30.
The presentation was organized with the aim of preventing such cases as constant aggressive and humiliating statements against Azerbaijanis in periodicals, social networks and Internet resources, propaganda of hatred towards our country on ethnic grounds by Armenia, as well as damages to peaceful coexistence.
The  Chairman of the Board of the SRC,  Zahid Oruj, the Human Rights Commissioner  (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, the Deputy Prosecutor General, Elmar Jamalov, the Deputy Minister of Foreign Affairs, Elnur Mammadov, the Chief of Staff of the Ministry of Science and Education Matin Karimli, the head of the Communications and International relations department of the Institute of Law and Human Rights, Ilgar Aghasiyev, as well as representatives of governmental and non-governmental organizations and media representatives At the event participated  .