Məhəmməd Quluzadə Asiya İnkişaf Bankının Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri ilə görüşüb
İyulun 12-də Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə Asiya İnkişaf Bankının Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri xanım Candice McDeigan ilə görüşüb.
İkitərəfli əməkdaşlıq şəraitində keçən görüşdə Asiya İnkişaf Bankının layihələr üzrə baş mütəxəssisi Səbinə Yusifova və İnstitutun Mətbuat və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri İlqar Ağasiyev də iştirak ediblər.
M.Quluzadə İnstitutun fəaliyyəti haqqında geniş məlumat verərək, müəssisənin təlimçi-ekspertləri tərəfindən müvafiq dövlət qurumlarının əməkdaşları və yerli icra hakimiyyəti orqanlarının nümayəndələri üçün keçirilən silsilə təlimlərdən ətraflı bəhs edib.
Görüşdə tərəflər arasında qadınların iqtisadi cəhətdən gücləndirilməsi, gender bərabərliyinin təşviqi və məişət zorakılığının qarşısının alınmasında birgə əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib, qadın sahibkarlığının inkişafı, həmçinin qadınların məşğulluğunun yaxşılaşdırılması üçün hüquqi mühitin təkmilləşdirilməsi mexanizmləri təhlil edilib. Eyni zamanda, qadın hüquqlarının müdafiəsi və bu sahədə maarifləndirmə işlərinin aparılması istiqamətində qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb.

Mahammad  Guluzade met with the Head of Azerbaijan Resident Mission at Asian Development Bank
On July 12, Chairman of the Board of the Institute of Law and Human Rights Mahammad Guluzade met with the Head of Azerbaijan Resident Mission at Asian Development Bank, Ms. Candice McDeigan.
The meeting held within the framework of bilateral cooperation were also attended by Sabina Yusifova, Senior Project Officer at Asian Development Bank, and Ilgar Agasiev, Head of Communications and International Relations Department of the Institute.
M. Guluzade gave extensive information about the activities of the Institute and spoke in detail about trainings conducted by the Institute for employees of state institutions and representatives of local executive bodies.
At the meeting, the parties discussed issues of economic empowerment of women, promotion of gender equality and joint cooperation in the field of preventing domestic violence, and also analyzed mechanisms for improving the legal environment for the development of women's entrepreneurship and improving women's employment. At the same time, the participants of the meeting had an exchange of views related with protecting the rights of women and raising awareness in this particular area.