Hakimliyə namizədlərin mühazirəsi keçirildi
30-31 oktyabr 2017-ci il tarixdə AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda Ədliyyə Akademiyasında uzunmüddətli tədris kursu keçmiş hakimliyə namizədlərə mühazirə keçirilmişdir.
İnstitutun direktoru, hüquq üzrə elmlər doktoru, professor Aytən Mustafazadə “Tibb hüququ – yeni kompleks hüquq sahəsi kimi; ümumi xarakteristikası” və institutun Dövlət və Konstitutsiya hüququ şöbəsinin müdiri, hüquq üzrə elmlər doktoru, dosent Ayxan Rüstəmzadə “Hüquqların müdafiəsində professional müdafiə hüququnun zəruriliyi” mövzusunda mühazirə ilə çıxış etmişlər.

Прошел семинар для кандидатов в судьи
30-31 октября 2017 года в Институте права и прав человека НАНА состоялся семинар для кандидатов в судьи, прошедших долгосрочный курс обучения в Академии юстиции.
С научными докладами на семинаре выступили директор Института, доктор юридических наук, профессор Айтен Мустафазаде - «Медицинское право как новая комплексная отрасль права; общая характеристика» и заведующий отделом «Государство и конституционное право», доктор юридических наук, доцент Айхан Рустамзаде - «Необходимость права на профессиональную защиту в защите прав».