Hakimliyə namizədlərin mühazirəsi keçirildi
30-31 oktyabr 2017-ci il tarixdə AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda Ədliyyə Akademiyasında uzunmüddətli tədris kursu keçmiş hakimliyə namizədlərə mühazirə keçirilmişdir.
İnstitutun direktoru, hüquq üzrə elmlər doktoru, professor Aytən Mustafazadə “Tibb hüququ – yeni kompleks hüquq sahəsi kimi; ümumi xarakteristikası” və institutun Dövlət və Konstitutsiya hüququ şöbəsinin müdiri, hüquq üzrə elmlər doktoru, dosent Ayxan Rüstəmzadə “Hüquqların müdafiəsində professional müdafiə hüququnun zəruriliyi” mövzusunda mühazirə ilə çıxış etmişlər.

Lecture of the candidates for the judges
On October 30-31, 2017, a lecture was held at the Institute on Law and Human Rights of ANAS for judges who had a long-term course in the Academy of Justice.
The director of the Institute, doctor of law, Prof. Aytan Mustafazadeh had a lecture on the topic “Medical law as a new comprehensive law field; general characteristic " and the head of the Department of State and Constitutional law of the institute, doctor of law, associate professor Aykhan Rustamzade had a lecture on the topic “The necessity of the right to professional protection of rights”.