İsa Həbibbəylinin “Cahana sığmayan Azərbaycan şairi” kitabı işıq üzü görüb
AMEA-nın I vitse-prezidenti, Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun direktoru, akademik İsa Həbibbəylinin “Cahana sığmayan Azərbaycan şairi” kitabı çap olunub.
Kitabda akademik İsa Həbibbəylinin görkəmli Azərbaycan şairi İmadəddin Nəsiminin həyatı və yaradıcılığına, əsərlərinin tədqiqi və nəşrinə dair tədqiqatları ümumiləşdirilib.
Kitabda “Nəsimi ili”ndə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında çap olunmuş kitabların siyahısı və “Nəsimi ili” şeiri də yer alıb. Bunlardan əlavə “Şəkil də bir tarixdir” bölümündə il ərzində Nəsimi ilə bağlı təşkil edilmiş tədbirlərdən fotolar da öz əksini tapıb.

Вышла в свет книга Исы Габиббейли «Азербайджанский поэт неподвластный времени»
Опубликована книга первого вице-президента НАНА, директора Института литературы имени Низами Гянджеви, академика Исы Габиббейли «Азербайджанский поэт неподвластный времени».
В книге обобщены исследования о жизни и творчестве выдающегося азербайджанского поэта Имадеддина Насими, изучении и публикациях его произведений.
Книга также включает в себя список книг и стихотворение «Год Насими», опубликованных в «Год Насими» в Национальной Академии Наук Азербайджана. Кроме этого, в разделе «Фотография – это тоже история» также нашли свое отражение фотографии с мероприятий, организованных в течении года в связи с Насими.