İnstitutun təlimçi-ekspertləri Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyətində təlim keçiriblər
Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun təlimçi-ekspertləri tərəfindən mayın 7-də Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyətində Vətəndaşların müraciətlərinə baxılması”, Korrupsiya, rüşvət və etik davranış” və “Sosial mediada məsuliyyət” mövzularında təlim keçirilib.
Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının müavini Nadir Muradov icra hakimiyyəti orqanlarında çalışan əməkdaşların peşə savadlılığının və iş prosesində interaktivliyinin artırılması məqsədilə İnstitut tərəfindən təşkil olunan təlimin əhəmiyyətindən bəhs edib.
İnstitutun İdarə Heyəti sədrinin müavini Vəfaddin İbayev çıxışında İnstitutun fəaliyyət istiqamətləri barədə ümumi məlumat verib və gələcək planlardan söz açıb.
İnstitutun İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri, təlimçi Vüsalə Muradxanlı, həmçinin şöbənin əməkdaşlarından təlimçi-ekspertlər Heydər Həsən oğlu Əliyev və Ülvi Abbasov təqdimatla çıxış ediblər.
Təlimdə vətəndaşların müraciətlərinə baxılması, ayrı-seçkiliyə və süründürməçiliyə yol verilməməsi, şəffaflığın təmin edilməsi, dövlət qulluğu və korrupsiya mövzuları, habelə 2022-2023-cü illərdə cinayət işi və korrupsiyaya dair əldə edilən statistik məlumatlar müqayisəli təhlil edilib.
Sonda təqdim edilən mövzular ətrafında müzakirələr aparılıb və təlimin yekun qiymətləndirilməsi keçirilib. 24 nəfər təlim iştirakçısına sertifikatlar təqdim olunub.

The Institute’s trainer-experts conducted training in the Executive Power of the Garadagh district
On May 7, trainer-experts of the Institute of Law and Human Rights conducted a training on the topics of “Consideration of citizens' appeals”, “Corruption, bribery and ethical behavior” and “Responsibility in social networks” in the Executive Power of the Garadagh District.
The Deputy head of the Executive Power of Garadagh District Nadir Muradov spoke about the importance of the training organized by the Institute to improve the professional literacy of executive power employees and their interactive participation in the work process.
The Deputy Chairman of the Board of the Institute Vafaddin Ibaev, in his speech, provided general information about the activities and upcoming goals of the Institute.
Head of the Human Rights Training and Expertise Department of the Institute, Vusala Muradkhanli, as well as trainer-experts Heydar Hasan oglu Aliyev and Ulvi Abbasov, employees of the mentioned department delivered a presentation.
The training covered such topics as consideration of citizens’ appeals, preventing discrimination and delaying the consideration of cases, ensuring transparency, public service and corruption, as well as a comparative analysis of the obtained statistical data on criminal cases and corruption in 2022-2023.
At the end, discussions were held on the proposed topics and an assessment of the training was conducted. The certificates were presented to 24 training participants.