İnstitutun rəhbəri beynəlxalq konfransda iştirak edib
Cari ilin 3 aprel tarixində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə Ankara şəhərində Mersin Barosu, Ankara Universiteti, Çağ Universiteti və Injuria hüquq platforması tərəfindən təşkil olunan II Beynəlxalq Ailə, Qadın və Uşaq Hüququ Konfransında iştirak edərək mövzu üzrə çıxış edib.
Səfər çərçivəsində M.Quluzadə bir sıra rəsmi görüşlər keçirib. Belə ki, o, Türkiyə Barolar Birliyi Prezidenti Av. Erinç Sağkan, Ankara Universitetinin rektoru Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Çağ Universitetinin rektoru Prof. Dr. Murat Koç və Ankara Universiteti Hüquq Fakültəsinin dekanı Prof. Dr. İbrahim Ermenek ilə görüşərək İnstitutun fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib.
Görüşlər zamanı İnstitutun fəaliyyəti, həmçinin beynəlxalq əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub. Eyni zamanda M.Quluzadə İnstitut tərəfindən nəşr olunmuş kitabları tərəfdaşlara hədiyyə edib.

Head of the Institute Participated in International Conference
On April 3, Mahammad Guluzade, Chairman of the Board of the Institute of Law and Human Rights, participated in the II International Conference on Family, Women, and Children’s Rights held in Ankara and, where he delivered a speech. The conference was organized by the Mersin Bar Association, Ankara University, Çağ University and the Injuria Law Platform.
As part of the visit, Mr. Guluzade held a number of official meetings. He met with the President of the Union of Turkish Bar Associations, Attorney Erinç Sağkan; the Rector of Ankara University, Prof. Dr. Necdet Ünüvar; Rector of Çağ University, Prof. Dr. Murat Koç; and Dean of the Faculty of Law of Ankara University, Prof. Dr. İbrahim Ermenek; and provided detailed information about the Institute’s activities.
During the meetings, the Institute’s activities, as well as opportunities for international cooperation, were discussed. M. Guluzade also presented books published by the Institute to the partners.