İnstitutun rəhbəri 2024-cü ildə əməkdaşlarla ilk görüşünü keçirib
Yanvarın 9-da Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə İnstitutun əməkdaşları ilə 2024-cü ilin ilk görüşünü keçirib. 2023-cü ilin yekunlarına həsr olunmuş yığıncaqda ötən ilin hesabatı qısa formatda iştirakçıların diqqətinə çatdırılıb, habelə qarşıda duran plan və hədəflər barədə ətraflı məlumat verilib.
“İnstitutun əməkdaşlarının peşəkarlıq səviyyələrinin yüksəldilməsi məqsədilə keçən il 11 təlim və 27 təqdimat keçirilmiş, müxtəlif dövlət qurumlarının 700-dən çox əməkdaş və nümayəndəsi üçün təlimlər təşkil olunmuş, 50-dək normativ hüquqi aktın ekspertizası aparılmış,  həmçinin qadın cəzaçəkmə müəssisəsində oflayn insan hüquqları kitabxanası yaradılmışdır”, - bu məlumatları M.Quluzadə çıxışında bildirib. Eyni zamanda, onu da diqqətə çatdırıb ki, İnstitutun may ayında fəaliyyətə başlayan virtual kitabxanasının nəşrlərinin yüklənmə göstəricisi artıq 70 mini keçib.
İdarə Heyətinin sədri tərəfindən İnstitutun yeni əməkdaşları kollektivə təqdim olunub.
Sonda İnstitutun rəhbərliyi yeni iş ilində bütün əməkdaşlara uğurlar və səmərəli iş arzulayıb, həmçinin müvafiq tövsiyə və tapşırıqlar verib.

The head of the Institute held the first meeting with employees in 2024
On January 9, 2024 Chairman of Board of the Institute of Law and Human Rights, Mahammad Guluzade, held his first meeting with the staff of the Institute. At the meeting dedicated to the results of 2023, the participants were introduced a brief report of the last year, as well as they received a detailed information about the upcoming plan and goals.
M. Guluzade noted in his speech: “Last year, in order to improve the professional level of the Institute’s employees, 11 trainings and 27 presentations were held, trainings were organized for more than 700 employees and representatives of various state agencies, an examination of more than 50 legal acts was carried out, and an offline library on human rights was created in a female prison”.
At the same time, he also spoke about the fact that the index of downloads of the publications of the Institute's virtual library, which started operating in May, has already exceeded 70,000.
The Chairman of Board introduced new employees of the Institute to the staff.
At the end, the head of the Institute wished successful activities to all employees in the new working year and gave relevant recommendations and tasks as well.