İnstitutun rəhbəri 2024-cü ildə əməkdaşlarla ilk görüşünü keçirib
Yanvarın 9-da Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə İnstitutun əməkdaşları ilə 2024-cü ilin ilk görüşünü keçirib. 2023-cü ilin yekunlarına həsr olunmuş yığıncaqda ötən ilin hesabatı qısa formatda iştirakçıların diqqətinə çatdırılıb, habelə qarşıda duran plan və hədəflər barədə ətraflı məlumat verilib.
“İnstitutun əməkdaşlarının peşəkarlıq səviyyələrinin yüksəldilməsi məqsədilə keçən il 11 təlim və 27 təqdimat keçirilmiş, müxtəlif dövlət qurumlarının 700-dən çox əməkdaş və nümayəndəsi üçün təlimlər təşkil olunmuş, 50-dək normativ hüquqi aktın ekspertizası aparılmış,  həmçinin qadın cəzaçəkmə müəssisəsində oflayn insan hüquqları kitabxanası yaradılmışdır”, - bu məlumatları M.Quluzadə çıxışında bildirib. Eyni zamanda, onu da diqqətə çatdırıb ki, İnstitutun may ayında fəaliyyətə başlayan virtual kitabxanasının nəşrlərinin yüklənmə göstəricisi artıq 70 mini keçib.
İdarə Heyətinin sədri tərəfindən İnstitutun yeni əməkdaşları kollektivə təqdim olunub.
Sonda İnstitutun rəhbərliyi yeni iş ilində bütün əməkdaşlara uğurlar və səmərəli iş arzulayıb, həmçinin müvafiq tövsiyə və tapşırıqlar verib.

Руководитель Института провел с сотрудниками первую встречу в 2024 году
9 января председатель правления Института права и прав человека Магомед Гулузаде провел первую встречу с сотрудниками Института в 2024 году. На собрании, посвященном итогам 2023 года, вниманию участников был представлен  прошлогодний отчет о проделанной работе в кратком формате, а также дана подробная информация о предстоящем плане работы и целях Института.
«В целях повышения профессионального уровня сотрудников Института в прошлом году было проведено 11 тренингов и 27 презентаций, организованы тренинги для более 700 сотрудников и представителей различных государственных учреждений , проведена экспертиза около 50 нормативно-правовых актов,  создана оффлайн библиотека прав человека в женской колонии», — сообщил данную информацию М.Гулузаде в своем выступлении. При этом он также обратил внимание на то, что количество скачиваний изданий виртуальной библиотеки Института, начавшей работу в мае месяце, уже превышает 70 тысяч.
Коллективу были представлены новые сотрудники Института.
В завершение руководство Института пожелало всем сотрудникам успехов и плодотворной работы в новом рабочем году, были даны соответствующие рекомендации и задания.