İnstitutumuzun rəhbəri Heydər Əliyevin 100 illiyi münasibətilə DTX-nın keçirdiyi konfransda iştirak edib
İnstitutun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) Heydər Əliyev adına Akademiyasının təşkilatçılığı ilə Xidmətin Mədəniyyət Mərkəzində keçirilən “Azərbaycan təhlükəsizlik orqanlarının fəxri rəhbəri” adlı elmi-praktik konfransda iştirak edib.
Tədbiri giriş nitqi ilə açan DTX-nın rəisi, general-polkovnik Əli Nağıyev Heydər Əliyevin mənalı ömür yoluna nəzər salaraq, Ulu Öndərin Vətənin və xalqın rifahı yolunda misilsiz xidmətlərindən, bütün həyatı boyu milli maraqların təmin olunması naminə atdığı qətiyyətli addımlardan geniş söhbət açmışdır. Dahi şəxsiyyətin təhlükəsizlik orqanlarındakı fəaliyyəti ilə əlaqədar fikirlərini bölüşən Ə.Nağıyev Heydər Əliyevin bu qurumda şərəfli xidmət nümunələri yaratdığını, təhlükəsizlik təşkilatının milliləşdirilməsinin məhz onun adı ilə sıx bağlı olduğunu qeyd etmişdir.
Konfransda bildirilmişdir ki, Heydər Əliyevin vəzifə pillələrində durmadan irəliləyərək, ilk azərbaycanlı kimi təhlükəsizlik orqanının rəhbəri təyin olunması və general-mayor rütbəsinə layiq görülməsi yalnız onun fitri istedadı, dərin analitik təfəkkürü və yüksək bacarığı sayəsində mümkün olmuşdur.

Руководитель нашего Института принял участие в конференции, проведенной СГБ по случаю 100-летия Гейдара Алиева
Председатель Правления Института Магомед Гулузаде принял участие в научно-практической конференции «Почетный руководитель органов безопасности Азербайджана», организованной Академией Службы государственной безопасности (СГБ) имени Гейдара Алиева по случаю 100-летнего юбилея Великого лидера Гейдара Алиева.
Выступивший с приветственной речью  глава  СГБ генерал-полковник Али Нагиев  ознакомил об осмысленном жизненном пути Гейдара Алиева, неоценимых заслугах великого лидера на благо  Родины    и своего народа, а также о решительных шагах, предпринимаемых им на протяжении всей жизни во имя обеспечения национальных интересов. А.Нагиев,поделившись своими мыслями   о деятельности гениальной личности в органах безопасности,  отметил, что  национализация данного органа,в котором  Гейдар  Алиев  создал примеры достойной службы, тесно   связаны с именем великого лидера.
Подводя итог, участники конференции отметили , что непрерывное продвижение Гейдара Алиева по карьерной лестнице, его назначение, как первого азербайджанца, на должность главы органа безопасности и получение звания генерал-майора стали возможны только благодаря его врожденному таланту, глубокому аналитическому мышлению,  выдающимся способностям и неустанному труду.