Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu səmərəli əməkdaşlığa görə təltif olunub
Onlayn İctimai Nəzarət Platforması (www.enezaret.az) Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunu “Səmərəli əməkdaşlığa görə” təltif edib. Təltifi qəbul edən İnstitutun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə çıxışı zamanı İnstitutun fəaliyyət istiqamətləri barədə ümumi məlumat verərək, yerli icra hakimiyyəti orqanları üçün keçirilən təlimlərdə ictimai nəzarətin işlək mexanizmi kimi “E-nəzarət”in qeyd edildiyini vurğulamışdır.
“E-nəzarət”in 2 illik fəaliyyətinə həsr olunmuş tədbirdə platformaya 7000-dən çox müraciətin daxil olması və 80-dən çox dövlət qurumu və müəssisəsi ilə əməkdaşlıqda onlardan təxminən 70%-nin həll olunduğu qeyd edilmişdir.

The Institute of Law and Human Rights received an award for effective cooperation
The Online Public Oversight Platform (www.enezaret.az) awarded the Law and Human Rights Institute “for effective cooperation”. During his speech, Chairman of the Board of Directors of the Institute, Mahammad Guluzade, who accepted the award, gave general information about the activities of the Institute and emphasized that “E-nezaret” was mentioned as a working mechanism of public control in the trainings held for local executive authorities.
At the event dedicated to the 2-year anniversary of “E-nezaret”, it was noted that more than 7,000 applications were submitted to the platform, and about 70% of them were resolved in cooperation with more than 80 state institutions and enterprises.