HUDOC məlumat bazası haqqında təlim keçirilmişdir
1 noyabr tarixində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda əməkdaşımız Fərid Ələkbərov tərəfindən Avropa İnsan Hüquqları Məhkəməsinin presedent hüququna aid HUDOC məlumat bazası haqqında təlim keçirilmişdir.
Təlim iştirakçılarına HUDOC məlumat bazasının funksional axtarış bölmələri ilə işləmək üçün zəruri məlumatlar verilmiş, daha sonra onlara məlumat bazasında əyani şəkildə praktiki axtarış imkanları göstərilmişdir.
Təlimin sonunda iştirakçıların mövzu ilə əlaqədar sualları cavablandırılmış, həmçinin Avropa İnsan Hüquqları Məhkəməsinin cari fəaliyyəti ilə bağlı aktual məsələlərin qısa müzakirəsi aparılmışdır.

Held training on the HUDOC database
On November 1, at the Institute of Human Rights of Human Rights, our staff member Farid Alakbarov conducted training on the HUDOC database which provides access to the Case-Law of the European Court of Human Rights.
The training participants were provided with the necessary information to work with the functional search sections of the HUDOC database, and were demonstrated visually the possibilities of practical search in the database.
At the end of the training, were given answers to the questions of participants on the topic, as well as a brief discussion of main issues related to the current activities of the European Court of Human Rights.