Soyqırım və terror erməni ideologiyasinin əsas amilləri kimi
“Soyqırım və terror erməni ideologiyasının əsas amilləri kimi” mövzusunda beynəlxalq konfransa çağiriş
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası İnsan Hüquqları İnstitutu Sizləri “Soyqirim və  terror erməni idelogiyasinin əsas amilləri kimi” başlığı altında keçiriləcək beynəlxalq konfransda iştirak etməyə dəvət edir.
Konfrans müasir dünyada insan hüquqlarının qorunması  kontekstində soyqırım reallıqlarının  hüquqi və siyasi aspektlərinin  beynəlxalq, regional və milli çərçivədə hüquqi sənədləri dəyərləndirmək məqsədi ilə keçirilir. Konfransda həmçinin Rusiya və Türkiyədən dəvət olunmuş alim və mütəxəssislərin iştirakı nəzərdə tutulur. Konfransın proqramına məruzələr, çıxışlar və müzakirələr daxildir.

Геноцид и террор как основные факторы армянской идеологии
Объявление о международной конференции на тему «Геноцид и террор как основные факторы армянской идеологии»
Институт по правам человека Национальной Академии Наук Азербайджана приглашает вас принять участие в международной конференции под названием «Геноцид и террор как основные факторы армянской идеологии».
Конференция проводится для оценки юридических документов на международном, региональном и национальном уровнях, а также с целью оценки правовых и политических аспектов реалий геноцида в контексте защиты прав человека в современном мире. В конференции также примут участие ученые и специалисты из России и Турции. В программу конференции включены доклады, выступления и обсуждения.