Çağ Universiteti ilə Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
İyunun 30-da Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda Türkiyənin Çağ Universitetinin rektoru Prof. Dr. Murat Koç ilə görüş keçirilib. İnstitutun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə İnstitutun fəaliyyəti barədə məlumat verərək, virtual kitabxana, hüquqşünas alimlərin məlumat bazası, insan hüquqları üzrə rəqəmsal xəritə, e-huquqshunas.az və PASS platformaları və digər rəqəmsal layihələri qonağın diqqətinə çatdırıb.
Görüşdə hüquq təhsili sahəsində beynəlxalq təcrübə, akademik əməkdaşlıq perspektivləri, rəqəmsal və innovativ təşəbbüslər, eləcə də gələcək tərəfdaşlıq imkanları və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında geniş müzakirələr aparılıb. Həmçinin, Çağ Universitetinin hüquq təhsili sahəsində həyata keçirdiyi layihələr, beynəlxalq əlaqələri və tələbələr üçün yaratdığı imkanlar haqqında məlumat verilib.
Görüş qarşılıqlı əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafı baxımından əhəmiyyətli addım kimi qiymətləndirilib.

Институт права и прав человека и Университет Чаг обсудили возможности сотрудничества
30 июня в Институте права и прав человека состоялась встреча с ректором турецкого Университета Чаг, профессором, доктором Муратом Кочем. Председатель Правления Института Магомед Гулузаде ознакомил гостя с деятельностью учреждения, а также представил реализуемые Институтом цифровые проекты, в числе которых виртуальная библиотека, база данных ученых-юристов, цифровая карта по правам человека, платформы e-huquqshunas.az и PASS, а также другие инициативы.
В ходе встречи состоялся широкий обмен мнениями по вопросам международного опыта в сфере юридического образования, перспектив академического сотрудничества, цифровых и инновационных инициатив, а также возможностей дальнейшего партнерства и другим вопросам, представляющим взаимный интерес. Кроме того, была представлена информация о проектах, реализуемых Университетом Чаг в области юридического образования, его международных связях и возможностях, которые университет предоставляет студентам.
Встреча была высоко оценена как важный шаг на пути развития взаимовыгодного сотрудничества между сторонами.