Azərbaycan Respublikasında miqrasiya siyasətı və insan hüquqları
Bu tezislər toplusu İnsan Hüquqları İnstitutunun, AR Beynəlxalq Miqrasiya Xidməti və Beynəlxalq Miqrasiya Təşkilatının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində 10 aprel 2014-cü il tarixdə “Azərbaycan Respublikasında Miqrasiya Siyasəti və İnsan Hüquqları” mövzusunda keçirilmiş beynəlxalq konfransın məruzə və çıxışlarından hazırlanmış materiallar əsasında nəşr olunmuşdu.
Topluda miqrasiya siyasətin, onun prinsip və qanunauyğunluqları, emmiqrantların hüquq və azadlıqları, beynəlxalq arenada miqrasiya proseslərinin əhəmiyyətlilik prinsipi, miqrasiya sahəsində yaranmış bəzi problemlərin aradan qaldırılmasının həlli yollarının izahı və bu kimi digər aktual məsələlər dərc edilmişdi.

Book of abstracts of the international conference "Migration Policy and Human Rights in the Azerbaijan Republic"
This book was published on the basis of speeches materials at the conference "Migration Policy of the Republic of Azerbaijan and human rights" held on 10th April, 2014 in the framework of cooperation between the Institute on Human Rights, the International Migration Service of the Republic of Azerbaijan and the International Migration Organization.
Such topical issues as migration policy, its principle and compliance with laws, rights and freedoms of immigrants, the principle of importance of migration processes in the international arena, the description of some solutions to eliminate problems in the field of migration are published in this book.