Aytən Mustafazadə Fəxri Professor adına layiq görüldü
AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun direktoru, Milli Məclisin deputatı, hüquq üzrə elmlər doktoru, Aytən xanım Mustafazadə Q.V.Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin Hüquqi Tədqiqatlar və Regional İnteqrasiya İnstitutunun Fəxri professoru adına layiq görülüb.
13 fevral 2018-ci il tarixində AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda Rusiyanın Hüquqi Tədqiqatlar və Regional İnteqrasiya İnstitutunun direktoru, hüquq elmləri doktoru, professor Rəşad Qurbanovla görüş keçirilib.
Açılış nitqi ilə çıxış edən İnstitutun direktoru, hüquq üzrə elmlər doktoru, professor Aytən Mustafazadə bildirdi ki, 2016-cı ilin dekabr ayında hər iki institut arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb. Eyni zamanda A.Mustafazadə qeyd etdi ki, gələcəkdə qarşılıqlı əməkdaşlıq imkanlarının daha da genişləndirilməsi nəzərdə tutulur.
Rusiya Federasiyasının Q.V.Plexanov adına RİU Hüquqi Tədqiqatlar və Regional İnteqrasiya İnstitutu ilə AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu arasında beynəlxalq əlaqələrin qurulmasına, ikitərəfli əməkdaşlığın inkişafında mütərəqqi xidmətlərinə, eləcə də birgə elmi nailiyyətlərin əldə edilməsində müstəsna fəaliyyətinə görə hüquq üzrə elmlər doktoru, professor Rəşad Qurbanova Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun Fəxri professoru elmi adı verildi.
Həmçinin R.Qurbanov rəhbəri olduğu institutun Elmi Şurasının 9 fevral 2018-ci il tarixli qərarı ilə Aytən Mustafazadənin bu institutun Fəxri professoru adına layiq görüldüyünü bildirib, mükafatı alimə təqdim edib.

Director of the Institute of Law and Human Rights of ANAS, member of the Parliament, Doctor of Law Ayten Mustafazade was awarded the title of Honorary Professor of the Institute of Legal Studies and Regional Integration of Plekhanov Russian University of Economics.
On February 13, 2018 in the Institute of Law and Human Rights of ANAS was held a meeting with the director of the Institute of Legal Studies and Regional Integration, Doctor of Law, Professor Rashad Gurbanov.
The meeting began with a greeting from Ayten Mustafazade, reminding that in December 2016 was signed an agreement on cooperation between the Institutes. At the same time, Mustafazade noted that further opportunities for mutual cooperation will be provided.
During the meeting, the director of the Institute of Legal Studies and Regional Integration of Plekhanov Russian University of Economics, Doctor of Law, Professor Rashad Gurbanov, for his effective work in establishing international relations and developing bilateral cooperation, as well as for contributing to the acquisition of joint scientific achievements on behalf of the Institute of Law and Human Rights of ANAS, was awarded the title “Honorary Professor”.
At the same time, on February 9, 2018, according to the decision of the Scientific Council of the Institute headed by R. Gurbanov, Ayten Mustafazade awarded the title of Honorary Professor of this Institute.