Gənc alim və mütəxəssislər Şurasının İdarə heyətinin seçilməsi ilə bağlı yığıncaq
14 fevral 2017-ci il tarixdə AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda İnstitut daxili Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının idarə heyətinin seçilməsi ilə bağlı növbəti yığıncaq keçirilmişdir.
Yığıncaq İnstitunun direktoru, hüquq elmləri doktoru, Milli Məclisin deputatı Aytən Mustafazadənin, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, dosent Famin Salmanovun və İnstitut əməkdaşlarının iştirakı ilə toplanmışdır.
İclasda ilk əvvəl Şuranın fəaliyyəti ilə bağlı hesabatlar dinlənildi, cari ildə görüləcək işlərin mərhələləri müəyyən edildi. Həmçinin təşkilati məsələlərə nəzər yetirilərək Hüquq və İnsan Haqları İnstitunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvləri:
1. Aslanov Zamiq Novruz oğlu
2. Rüstəmzadə Ayxan Xankişi oğlu
3. Quliyev Aqil Müslim oğlu
4. Məmmədova Leyla Cəlil qızı
5. Qasımova Günay Akif qızı
6. Yaqubova Təranə Əlibaba qızı
7. İbrahimov Şikar Mürşüd oğlu olmaqla seçildi.
Eyni zamanda üzvlər səsvermə yolu ilə hüquq elmləri doktoru Rüstəmzadə Ayxan Xankişi oğlunu sədr, Quliyev Aqil Müslim oğlunu isə sədr müavini seçdilər.

Assembly over the choice of members of the management structure of the council of young scientists and specialists
On February 14, 2017 at theInstitute of Law and Human Rights of the National Academy of Sciences of Azerbaijan, was held the assembly over the choice of members of the management structure of the Council of Young Scientists and Specialists of Institute.
Meeting was held with the participation of the director of Institute, doctor of law, MP Ayten Mustafazadeh, chairman of the Council of Young Scientists and Researchers - associate Professor Famin Salmanov, and other staff of the Institute.
The meeting heard reports on the activity of the first council, work steps have been identified to be done this year. Also pay attention to organizational issues, were elected members of the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute of Law and Human Rights:
1. Aslanov Zamig Novruz
2. Rustamzadeh Aikhan Hankishi
3. Guliyev Agil Muslim
4. Mammadova Leila Jelil
5. Gasimova Gunay Akif
6. Yagubova Tarana Alibaba
7. Ibrahimov Shikar Murshud
As well as by voting doctor of law Rustamzade Ayhan Khankishi was elected chairman, Agil Guliyev Muslim, was elected vice-chairman.