Gənc alim və mütəxəssislər Şurasının İdarə heyətinin seçilməsi ilə bağlı yığıncaq
14 fevral 2017-ci il tarixdə AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda İnstitut daxili Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının idarə heyətinin seçilməsi ilə bağlı növbəti yığıncaq keçirilmişdir.
Yığıncaq İnstitunun direktoru, hüquq elmləri doktoru, Milli Məclisin deputatı Aytən Mustafazadənin, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, dosent Famin Salmanovun və İnstitut əməkdaşlarının iştirakı ilə toplanmışdır.
İclasda ilk əvvəl Şuranın fəaliyyəti ilə bağlı hesabatlar dinlənildi, cari ildə görüləcək işlərin mərhələləri müəyyən edildi. Həmçinin təşkilati məsələlərə nəzər yetirilərək Hüquq və İnsan Haqları İnstitunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvləri:
1. Aslanov Zamiq Novruz oğlu
2. Rüstəmzadə Ayxan Xankişi oğlu
3. Quliyev Aqil Müslim oğlu
4. Məmmədova Leyla Cəlil qızı
5. Qasımova Günay Akif qızı
6. Yaqubova Təranə Əlibaba qızı
7. İbrahimov Şikar Mürşüd oğlu olmaqla seçildi.
Eyni zamanda üzvlər səsvermə yolu ilə hüquq elmləri doktoru Rüstəmzadə Ayxan Xankişi oğlunu sədr, Quliyev Aqil Müslim oğlunu isə sədr müavini seçdilər.

Заседание в связи с выбором управленческого состава совета молодых ученых и специалистов
14 февраля 2017 года в Институте права и прав человека НАНА состоялось очередное заседание в связи с выбором управленческого состава совета молодых ученых и специалистов в составе института.
Заседание состоялось при участии директора Института права и прав человека НАНА, доктора юридических наук, депутата Милли Меджлиса Айтен Мустафазаде, председателя совета молодых ученых и специалистов, доцента Фамина Салманова и сотрудников института.
На совещании были заслушаны доклады о деятельности совета, определены этапы работ, которые должны быть выполнены в текущем году, также были затронуты организационные вопросы и определены члены совета молодых ученых и специалистов Института права и прав человека:
1. Асланов Замиг Новруз оглы;
2. Рустамзаде Айхан Ханкиши оглы;
3. Гулиев Агиль Муслим оглы;
4. Мамедова Лейла Джалил гызы;
5. Гасымова Гюнай Акиф гызы;
6. Ягубова Тарана Алибаба гызы;
7. Ибрагимов Шикяр Мюршид оглы.
Путем голосования членов совета председателем совета был избран доктор юридических наук Рустамзаде Айхан Ханкиши, а заместителем председателя - Гулиев Агиль Муслим оглы.