Anons ( “İşğal altında qalmış abidələrimiz – tarixi yaddaşın izi ilə” )
AMEA-nın İnsan Hüquqları İnstitutu və Dini Qurumlarla İş Üzrə Dövlət Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə “İşğal altında qalmış abidələrimiz – tarixi yaddaşın izi ilə” mövzusunda konfrans keçiriləcək.
Tədbirin əsas məqsədi Ermənistan tərəfindən işğal olunmuş tarixi Azərbaycan torpaqlarında ermənilər tərəfindən dağıdılmış, həmçinin özününküləşdirilməyə cəhd edilən dini abidələrimiz ilə bağlı elmi müzakirə və disskusiyaların aparılması, bu haqda ictimaiyyətin məlumatlandırılmasıdır.
Konfransda millət vəkilləri, müvafiq dövlət qurumlarının nümayəndələri, beynəlxalq təşkilatların təmsilçiləri, alimlər, ictimai xadimlər və KİV nümayəndələrinin iştirakı nəzərdə tutulmuşdur. Konfrans 18 fevral 2015-cü il tarixində saat 11:00-da Park Inn otelinin “Dan ulduzu” zalında keçiriləcək.

Announcement (“the monuments under occupation: on the path of historical memory”)
Institute on Human Rights of ANAS and the State Committee for the Work with Religious Associations will co-organize the conference on “ The Monuments under occupation: on the path of historical memory”.
The main purpose of the event is to hold the scientific debate and discussions on our religious monuments which were destroyed, as well as tried to privatize by Armenians in the historical Azerbaijani lands occupied by Armenia, provide information for the public about it.
Deputies, representatives of relevant government agencies, representatives of international organizations, scientists, public figures, and media representatives are expected to attend in the conference. Conference will be held on February 18, 2015 at 11: 00 at the Park Inn Hotel, hall "Dan Ulduzu".