YAP Yasamal rayon təşkilatında tədbir keçirilib
16 noyabr tarixində Yeni Azərbaycan Partiyasının İnstitut üzrə ilk partiya təşkilatının sədri İlqar Xəlilov YAP Yasamal rayon təşkilatında partiyanın təsis edilməsinin 30-cu ildönümü münasibətilə təşkil olunan tədbirdə iştirak edib.
Toplantı iştirakçılarının diqqətinə çatdırılıb ki, ulu öndər Heydər Əliyevin birbaşa iştirakı ilə təsis edilən YAP ölkəmizin inkişafında mühüm rola malikdir. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Yeni Azərbaycan Partiyasıın Sədri İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə partiya nəinki ölkəmizin, hətta regionun aparıcı siyasi qüvvəsinə çevrilib.
Tədbirdə YAP-ın ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən müəyyənləşdirilən əsas proqram məramının Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin qorunub möhkəmləndirilməsindən, ərazi bütövlüyünün təmin edilməsindən, demokratik, hüquqi və dünyəvi dövlət quruculuğundan ibarət olduğu qeyd olunub. Vurğulanıb ki, partiya 30 il ərzində öz məqsədlərinə uyğun fəaliyyət göstərib, çox əhəmiyyətli nailiyyətlər əldə edib.
Sonda rayon təşkilatının ictimai-siyasi həyatında fəal iştirak edən partiya üzvlərinə fəxri fərmanlar, təşəkkürnamələr və hədiyyələr verilib, YAP sıralarına yeni qoşulmuş şəxslərə isə üzvlük vəsiqələri təqdim olunub.

В Ясамальской районной организации ПЕА состоялось мероприятие
16 ноября председатель первой партийной организации партии «Ени Азербайджан» при Институте, Ильгар Халилов принял участие в мероприятии, организованном по случаю 30-летия основания партии в Ясамальской районной организации ПЕА.
Участникам мероприятия было сообщено, что ПЕА, созданная по инициативе и при непосредственном участии Великого лидера Гейдара Алиева, играет важную роль в развитии нашей страны. Под руководством Президента Азербайджанской Республики, председателя партии «Ени Азербайджан» Ильхама Алиева, партия стала ведущей политической силой не только нашей страны, но и региона.
На мероприятии было отмечено, что основная цель программы ПЕА, сформулированная Общенациональным лидером Гейдаром Алиевым, состоит в сохранении и укреплении государственной независимости Азербайджана, обеспечении территориальной целостности, построении демократического, правового и светского государства. Было подчеркнуто, что на протяжении 30 лет партия действует в соответствии со своими целями и добилась значительных успехов в этом.
В завершении, членам партии, активно участвовавшим в общественно-политической жизни районной организации, были вручены почетные грамоты, благодарственные письма и подарки, а лицам только что вступившим в ряды ПЕА – членские билеты.