İnstitumuzun əməkdaşı korrupsiyaya qarşı mübarizə mövzusunda keçirilən beynəlxalq elmi tədbirdə iştirak edib
Rusiya Federasiyası hökuməti yanında Maliyyə Universitetinin dəvəti ilə İnstitutumuzun “Cinayət hüququ və cinayət prosesi” şöbəsinin əməkdaşı, hüquq üzrə elmlər doktoru Nazim Əliyev “Korrupsiyaya qarşı səmərəli mübarizə iqtisadi fəaliyyətdə şəffaflığın təmin edilməsinin həlledici amili kimi” mövzusu üzrə videokonfrans formatında təşkil edilmiş beynəlxalq dəyirmi masa- müzakirədə iştirak edib.
Tədbiri giriş nitqi ilə unversitetin rektoru, professor M.A.Eskindarov açmış, daha sonra görüşdə Müstəqil Dövlətlər Birliyi ilə yanaşı, Avropa İttifaqının üzv dövlətlərinin və digər xarici ölkələrin korrupsiya cinayətlərinə qarşı mübarizə sahəsi üzrə mütəxəssislərinin, beynəlxalq ekspertlərin məruzələri dinlənilib.
Çirkli pulların yuyulması və korrupsiya halları ilə mübarizədə beynəlxalq əməkdaşlıq, iqtisadi fəaliyyət sferasında törədilən cinayətlərin istintaqı sahəsində perspektiv istiqamətlər, iqtisadi təhlükəsizliyin təmin edilməsinə nail olmaq məqsədi ilə korrupsiya cinayətlərinin və digər neqativ fəaliyyətin vaxtında aşkar olunması və qarşısının alınması üzrə peşəkar kadr hazırlığı məsələləri, bu sahədə analitiklərin hazırlanması və digər aktual mövzular üzrə müzakirələr aparılıb.

An employee of our institute took part in an international scientific event on the topic of fighting corruption
At the invitation of the Financial University under the Government of the Russian Federation, Nazim Aliyev, Doctor of Law, member of the Criminal Law and Criminal Procedure Department of our Institute, took part in the discussion of an international round table organized in the video conference format on the topic “Effective fight against corruption as a decisive factor in ensuring transparency in economic activity”.
The Rector of the University, Professor M. A. Eskindarov, opened the event with an introductory speech, and then the meeting heard reports from international experts, as well as specialists in combating corruption crimes from the member states of the European Union and other foreign countries.
Issues of international cooperation in the fight against money laundering and corruption, promising areas in the investigation of crimes committed in the field of economic activity, training of professional personnel for the timely detection and prevention of corruption crimes and other negative activities in order to achieve economic security, training of analysts in this field and other relevant topics were discussed.