Afaq Sadıqovanın Elmi Xəbərlər jurnalında məqaləsi dərc olunub
İnstitutumuzun əməkdaşı Afaq Sadıqovanın Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirliyinin Polis Akademiyasının Elmi Xəbərlər jurnalının №1(33) 2022-ci il buraxılışında «Azərbaycan Respublikasında miqrasiya proseslərinin iştirakçıları və onların hüquqları» adlı məqaləsi dərc olunub.
Məqalədə göstərilir ki, müəllif Azərbaycan Respublikasında miqrasiya proseslərinin iştirakçıları və onların hüquqlarını araşdırır və təhlil edir.
Miqrasiya proseslərinin iştirakçılarına yeni anlayışın verilməsi, 2021-2026-cı illər üçün Dövlət Miqrasiya Siyasəti Proqramının qəbul edilməsi və Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin miqrasiya proseslərinin iştirakçısı kimi tanınması, həmçinin, AR Miqrasiya Məcəlləsinin “Əsas anlayışlar” adlı 3-cü maddəsinə əlavələrin edilməsinin qanunauyğun hesab edilməsi ilə bağlı təkliflər məqalədə öz əksini tapıb.

An article by Afag Sadigova was published in the “Scientific News” journal
In the issue of the journal No. 1 (33) "Scientific News" of the Police Academy of the MIA of the Republic of Azerbaijan, 2022, an article entitled "Participants in migration processes in the Republic of Azerbaijan and their rights" by an employee of our Institute, Afag Sadigova, was published.
In the article, the author outlined the research and analysis of participants in migration processes in the Republic of Azerbaijan and their rights.
The article reflects the application of the new definition to participants in migration processes, the adoption of the State Strategy on Migration for 2021-2026, the recognition of the State Committee for Work with the Diaspora of Azerbaijan Republic as a participant in migration processes, as well as proposals regarding the compliance with the law of the additions made to Article 3 "General Concepts" of Migration Code of the Republic of Azerbaijan.