İnstitutda BMT nümayəndələri ilə görüş keçirilib
16 dekabr 2022-ci il tarixində Hüquqi Ekspertiza və Qanunvericilik Təşəbbüsləri Mərkəzinin (“Mərkəz”) və Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun (“İnstitut”) rəhbərləri Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) İnsan Hüquqları üzrə Ali Komissarlığının əməkdaşları Vladimir Şkolnikov və Kamran Bağırov ilə görüş keçirmişdir.
Görüşdə Mərkəz və İnstitutun fəaliyyəti haqqında ətraflı məlumat verilmiş və BMT İnsan Hüquqları üzrə Ali Komissarlığı ilə mümkün əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilmişdir. BMT nümayəndələri Mərkəz və İnstitutla əməkdaşlıq fəaliyyətində və gələcəkdə birgə tədbirlərin həyata keçirilməsində maraqlı olduqlarını vurğulamışlar.

A meeting with UN representatives was held at the Institute
On December 16, 2022, the Heads of the Center for Legal Expertise and Legislative Initiatives (Center) and the Institute of Law and Human Rights (Institute) met with the staff of the Office of the UN High Commissioner for Human Rights, Vladimir Shkolnikov and Kamran Bagirov.
The meeting provided detailed information on the activities of the Centre and the Institute, and discussed possible cooperation with the Office of the United Nations High Commissioner for Human Rights. Representatives of the United Nations stressed their interest in cooperating with the Centre and the Institute and in carrying out joint activities in the future.