İnstitutda BMT nümayəndələri ilə görüş keçirilib
16 dekabr 2022-ci il tarixində Hüquqi Ekspertiza və Qanunvericilik Təşəbbüsləri Mərkəzinin (“Mərkəz”) və Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun (“İnstitut”) rəhbərləri Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) İnsan Hüquqları üzrə Ali Komissarlığının əməkdaşları Vladimir Şkolnikov və Kamran Bağırov ilə görüş keçirmişdir.
Görüşdə Mərkəz və İnstitutun fəaliyyəti haqqında ətraflı məlumat verilmiş və BMT İnsan Hüquqları üzrə Ali Komissarlığı ilə mümkün əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilmişdir. BMT nümayəndələri Mərkəz və İnstitutla əməkdaşlıq fəaliyyətində və gələcəkdə birgə tədbirlərin həyata keçirilməsində maraqlı olduqlarını vurğulamışlar.

В Институте прошла встреча с представителями ООН
16 декабря 2022-го года состоялась встреча руководителей Центра правовых экспертиз и законодательных инициатив (Центр) и Института права и прав человека (Институт) с сотрудниками Управления Верховного комиссара ООН по правам человека, Владимиром Школьниковым и Кямраном Багировым.
На встрече была дана подробная информация о деятельности Центра и Института, обсуждены возможные перспективы сотрудничества с Управлением Верховного комиссара ООН по правам человека. Представители ООН подчеркнули свою заинтересованность в сотрудничестве с Центром и Институтом и осуществлении совместных мероприятий в будущем.