Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun əməkdaşları ilə görüş keçirilib
Bu gün Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərmanı ilə yaradılmış “Hüquqi Ekspertiza və Qanunvericilik Təşəbbüsləri Mərkəzi”nin icraçı direktoru Samir Mahmudov tabeliyində fəaliyyətə başlamış “Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu”nun yeni təyin olunmuş rəhbərini kollektivə təqdim etdi. İnstitutun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə kollektivi salamlayaraq əməkdaşları yeni yaradılmış təşkilatın Nizamnaməsində qeyd olunan istiqamətlərlə tanış etdi və qarşıda duran planlara, yeniliklərə aydınlıq gətirdi.
İnstitutun publik hüquqi şəxs olaraq sahibkarlıq fəaliyyəti ilə məşğul olmaq imkanı yarandığından bu xüsusda beynəlxalq layihələrdə iştirak etməsi, beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlığı gələcək planlarına daxil edilib.
Kollektiv idarəçilik və təklif edilən strukturla tanış oldu. Daha sonra əməkdaşların fəal iştirak etdiyi sorğunun nəticələri müzakirə olundu. Səs çoxluğu ilə institutda əmək haqlarının qaldırılmasına, dil kurslarının təşkilinə və müxtəlif tədbirlərin keçirilməsi ehtiyac olunduğu vurğulandı.
Gələcəkdə institutun səmərəli şəkildə fəaliyyət göstərməsi üçün rəhbərlik kollektivə tövsiyələrini və tapşırıqlarını verdi. Kitabxananın zənginləşdirilməsi, xarici ekspertlərin iştirakı ilə müxtəlif tədbirlərin keçirilməsi və beynəlxalq institutların təcrübəsinin öyrənilməsi məsələsinin vacibliyi vurğulandı.

A meeting was held with the employees of the Institute of Law and Human Rights
Today, Samir Mahmudov, executive director of the Center for Legal Expertise and Legislative Initiatives established by the decree of the President of the Republic of Azerbaijan, introduced the newly appointed head of the Institute of Law and Human Rights. The Chairman of the Board of the Institute, Mahammad Guluzade, greeted the team, acquainted the employees with the directions mentioned in the Charter of the newly created organization and clarified the upcoming plans and innovations.
Since the Institute has the opportunity to engage in entrepreneurial activity as a public legal entity, its participation in international projects and cooperation with international organizations in this regard are included in its future plans.
The team got acquainted with the management and the proposed structure. Then the results of the survey, in which employees took an active participation, were discussed. The majority of votes emphasized that there is a need to increase wages, organize language courses and hold various events at the institute.
For the effective functioning of the institute in the future, the management gave recommendations and tasks to employees. The importance of replenishing the library, holding various events with the participation of foreign experts and studying the experience of international institutions were specifically emphasized during a meeting.