Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun əməkdaşları ilə görüş keçirilib
Bu gün Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərmanı ilə yaradılmış “Hüquqi Ekspertiza və Qanunvericilik Təşəbbüsləri Mərkəzi”nin icraçı direktoru Samir Mahmudov tabeliyində fəaliyyətə başlamış “Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu”nun yeni təyin olunmuş rəhbərini kollektivə təqdim etdi. İnstitutun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə kollektivi salamlayaraq əməkdaşları yeni yaradılmış təşkilatın Nizamnaməsində qeyd olunan istiqamətlərlə tanış etdi və qarşıda duran planlara, yeniliklərə aydınlıq gətirdi.
İnstitutun publik hüquqi şəxs olaraq sahibkarlıq fəaliyyəti ilə məşğul olmaq imkanı yarandığından bu xüsusda beynəlxalq layihələrdə iştirak etməsi, beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlığı gələcək planlarına daxil edilib.
Kollektiv idarəçilik və təklif edilən strukturla tanış oldu. Daha sonra əməkdaşların fəal iştirak etdiyi sorğunun nəticələri müzakirə olundu. Səs çoxluğu ilə institutda əmək haqlarının qaldırılmasına, dil kurslarının təşkilinə və müxtəlif tədbirlərin keçirilməsi ehtiyac olunduğu vurğulandı.
Gələcəkdə institutun səmərəli şəkildə fəaliyyət göstərməsi üçün rəhbərlik kollektivə tövsiyələrini və tapşırıqlarını verdi. Kitabxananın zənginləşdirilməsi, xarici ekspertlərin iştirakı ilə müxtəlif tədbirlərin keçirilməsi və beynəlxalq institutların təcrübəsinin öyrənilməsi məsələsinin vacibliyi vurğulandı.

Встреча с сотрудниками Института права и прав человека
12-го октября исполнительный директор «Центра правовой экспертизы и законодательных инициатив», который был создан указом Президента Азербайджанской Республики, , Самир Махмудов, представил коллективу новоутверждённого руководителя «Института права и прав человека», начавшего деятельность при «Центре правовой экспертизы и законадательных инициатив»,Магомеда Гулузаде.
В своем обращении к коллективу, председатель правления Института Магомед Гулузаде, ознакомил сотрудников с направлениями, указанными в Уставе организации и внёс ясность в предстоящие планы и нововведения .
Было также отмечено, что Институт, как публичное юридическое лицо, может заниматься предпринимательской деятельностью, что создаст предпосылки для участия в международных проектах и сотрудничества с международными организациями.
Коллектив был ознакомлен с управлением и предлагаемой структурой работы Института. Далее обсуждались результаты опроса, проведенного среди сотрудников. Большинством голосов была выявлена необходимость повышения заработной платы в институте, организация языковых курсов и проведения различных мероприятий.
С целью будущей плодотворной работы Института руководством были даны соответствующие рекомендации и указания. Также была отмечена важность пополнения фондов библиотеки, проведения различных мероприятий и изучения опыта аналогичных международных институтов.