Qanunun aliliyi məsələsi və korrupsiya ilə mübarizə
Nəzərinizə çatdırırıq ki, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İnsan Hüquqları İnstitutunun 2011-ci ildəntərəfdaşı olan Çin Xalq Respublikasının Sosial Elmlər Akademiyasının Hüquq İnstitutu 2013-cü il noyabr ayının 9-10-da Pekinşəhərində “Qanunun aliliyi məsələsi və korrupsiya ilə mübarizə” (İssue of rule of law and anti-corruption) mövzusunda Beynəlxalq konfrans keçirəcək.
İnstitutumuzun doktorant, dissertant və əməkdaşlarını adı çəkilən Konfransa tezis vermək üçün dəvət edirik. Onlar 1 ay ərzində tezislərini İHİ-nin elektron ünvanına: info@ihr-az.org  təqdim edə bilərlər.

Вопрос о верховенстве закона и борьба с коррупцией
Доводим до Вашего сведения, что Институт Права Академии Социальных Наук Китайской Народной Республики, являющийся партнером Института по правам человека Национальной Академии Наук Азербайджана с 2011 года,  9-10 ноября 2013 года в городе Пекин проведет Международную конференцию на тему  «Задача верховенства   закона и борьба с коррупцией».
В связи с этим Институт по правам человека НАНА приглашает докторантов, диссертантов, а также работников Института представить тезисы. Тезисы  принимаются в течение 1 месяца (до 22.09.2013) по  электронной почте:  info@ihr-az.org.